На Черкащині збільшується кількість електроавтомобілів

На Черкащині збільшується кількість електроавтомобілів

Від початку цього року набув чинності закон, який має стимулювати українців купувати екологічний електротранспорт. За ним власники таких авто матимуть низку привілеїв при паркуванні, доступі до зарядних станцій, для таких автомобілів передбачаються навіть спеціальні номери.Кількість електроавтомобілів на Черкащині в останні роки збільшується. Чи створюються для їхніх власників комфортні умови, дізнавалася журналістка “Вечірки” Тетяна Мартинова.

— За 15 місяців, що ми користуємося нашим електроавтомобілем, — ми проїхали понад 11 тисяч кілометрів. Вже два роки поспіль вартість 1 кВт електроенергії складає 1,68 грн. Це звичайно середня ціна, тому що у випадку зарядки при двохзонному лічильнику вночі — вартість буде 0,94 грн, а на заправках Autoenterprise в Черкасах трохи більше 3 грн. Щоб проїхати 11 000 км, ми витратили 2000 кВт електроенергії, тобто 5,5 км на 1 кВт енергії. Заощадження: за 15 місяців експлуатації сім’я витратила майже 3 400 грн щоб проїхати 11 000 км, — озвучує свою автоарифметику власник електроавтомобіля Владислав. — Для порівняння, якщо ви експлуатуєте автомобіль на газу при середній ціні в 12,50 гривень і витраті пального 10 л/100км — витрати на 11 000 км обійдуть вам 13 750 грн, а якщо на бензині чи солярі при умові середньої вартості палива 27 гривень і такій же витраті — 29 700 грн. Економію не помітить тільки явно дуже заможна людина. Всі хто сьогодні ще думає чи варто купляти електромобіль — моя вам порада, беріть і не пожалкуєте!

Аби заохотити українців купувати електроавтомобілі, для них запровадили низку привілеїв. Тепер зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що призначені для власників електроавтомобілів — тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень). Передбачається введення для транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, спеціальних номерів із зеленим кольором шрифту, а також запровадження нових дорожніх знаків: «Для електромобілів», «Крім електромобілів», «Станція зарядки електромобілів».

Однак черкаська міська влада не поспішає створювати умови для покращення життя власникам електроавтомобілів. Пояснюють: їх не так багато, аби створювати для них якісь особливі умови.

— Наразі в Черкасах відсутня потреба в облаштуванні комунальних автоелектрозарядок. Немає у нас стільки електроавтомобілів, щоб облаштовувати для них окремі автопарковки. — розповідає начальник управління вуличної інфраструктури Черкаського міськвиконкому Сергій Отрешко. — Тільки технічна документація для облаштування паркувального місця зарядним пристроєм коштує до 20 тисяч гривень. Тож такі заходи мають бути виправданими, потрібен попит на такі парковки. Окрім того, разового заряду вистачає на 50 кілометрів, а цього достатньо для пересування в межах міста. Людина вночі вдома зарядила свій електроавтомобіль і їй цього заряду на один день вистачить. Такі паркувальні місця, облаштовані зарядними пристроями, більш потрібні на міжміських автосполученнях, аби власники електрокарів могли пересуватися на своїх транспортних засобах по країні.

У Черкаському регіональному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ переконані: громадян необхідно заохочувати купувати екологічний автотранспорт.

— Це світова тенденція. У Європі обмежують завезення дизельного транспорту та економічно стимулюють громадян купувати електротранспорт, — розповідає начальник регіонального сервісного центру МВС у Черкаській області Володимир Андрущенко. — В Україні кількість електроавтомобілів із кожним роком збільшується. Великі брендові заправочні станції уже зараз розраховують відстань між своїми автозаправками так, щоб власники електротранспорту мали можливість їздити своїми автомобілями Україною і щоб їм вистачало заряду від однієї до наступної заправки.

Довідково: Понад 40 тисяч електромобілів та гібридів зареєстровано в Україні на сьогоднішній день.

Кількість «зеленого» транспорту на Черкащині

(За даними регіонального сервісного центру МВС у Черкаській області зареєстровано на рік)

2019 рік – 225;

2018 рік – 155;

2017 рік – 49;

2016 рік – 10;

2015 рік – 4;

2014 рік – 1.

Залиште коментар