На Черкащині зроблено перші кроки до відкриття центру каністерапії

На Черкащині зроблено перші кроки до відкриття центру каністерапії

Особливості відкриття першого в Україні центру обговорили на обласному науково-практичному семінарі «Каністерапія як інноваційний напрям реабілітації людей з інвалідністю», що об’єднав кінологів, медиків та науковців.

– В Україні метод реабілітації людей за допомогою спеціально навчених і відібраних собак став відомий тільки за останні 3 – 5 років. Хоча у всьому світі є великі напрацювання і досягнення в цьому напрямку. Ми працюємо над тим, щоб він став доступним для наших дітей з інвалідністю, учасників АТО, людей похилого віку, родин загиблих учасників АТО та жінок, які зазнали насильства, – зазначила під час семінару директорка Черкаського обласного клубу службового собаківництва ТСОУ Наталія Кривоколінська. – Для каністерапії собака має бути дуже кваліфікованою, вона має бути спеціальним чином відібраною. І в цьому наша команда навчається у найкращих, переймаючи досвід, який уже довів свою ефективність – у Польщі, Нідерландах, Швеції, Білорусі. Наша робота була і є дуже близькою до ідей і методів, які використовуються у каністерапії. Наші собаки уже 10 років допомагають вихованцям дитбудинку, тривалий час ми працюємо із онкохворими дітьми…. Заняття з тваринами допомагають покращити стан дітей, повертають їм радість життя. Зараз ми відвідуємо також і дошкільні та шкільні заклади, де виховуються діти з різними вадами здоров’я. На таких зустрічах ми проводимо показові виступи, де собаки демонструють свої вміння та виконують команди. Подібні методи є в каністерапії – і наші іноземні колеги готові ділитися досвідом в цьому напрямку, а ми готові його застосувати в нашій роботі.

Як зазначила Наталя Кривоколінська, головним результатом семінару, що відбувся на базі КП «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи» та «Уманського державного педагогічного університету ім. П. Тичини» стала домовленість про співпрацю між кінологами та науковцями, що розроблять для майбутнього центру методичні основи для підготовки інструкторів з каністерапії.

Залиште коментар