На Драбівщині відкрили меморіальну дошку на честь військового інженера Армії УНР

На Драбівщині відкрили меморіальну дошку на честь військового інженера Армії УНР

В с. Левченкове Драбівського району Черкащини днями відбулося відкриття меморіальної дошки військовому інженеру, гідротехніку, козаку Армії УНР Миколі Івановичу Кірічку. Про це повідомляє сайт управління культури та взамозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

Народився Микола Кірічок 6 травня 1898 року на хуторі Левченків Безпальчевської  волості Золотоніського повіту Полтавської губернії, тепер село Левченкове Драбівського району Черкаської області. Закінчив двокласну школу в селі Нехайки  в 1911 році, двокласну вище-початкову школу в 1915 році. В 1917 році  вступив до 2-ї Української юнацької школи в Києві, «в складі якої виступив збройно проти московського навалу». У травні 1918 року з армії звільнився, але восени 1918 року підпав під гетьманську мобілізацію.

За великий активний патріотизм, хоробрість, неустанну енергію та відданість Батьківщині бувші юнаки 1-х Українських старшинських шкіл 1917 року, що першими стали до лав рідного Війська на боротьбу за незалежність України, підвищуються в хорунжі, в тому числі і артилерист  1-ї гарматної Запорізької бригади Микола Кірічок (наказ по війську УНР № 72 від 10.09.1922 р., головний Отаман Симон Петлюра).

Зі словами шани про великого земляка до присутніх звернулися  голова районної державної адміністрації – Іван Володимирович Гайдай, заступник голови районної ради – Тетяна Володимирівна Богославець та голова села – Володимир Григорович Ткач.

Прочитайте ще:

Залиште коментар