На фестиваль з робототехніки черкаські шкорлярі підготували проект системи протипожежної сигналізації

На фестиваль з робототехніки черкаські шкорлярі підготували проект системи протипожежної сигналізації

Команда школярів “BRAINS ON” з Черкаської санаторної школи-інтернату готується до регіонального фестивалю з робототехніки “FIRST LEGO League”. Він відбудеться в обласному центрі 25-го січня. Зі слів керівниці команди Ліни Бондаренко, ці змагання визначать, хто представлятиме Черкащину на всеукраїнському рівні.

Про це інформує “Суспільне”.

На спеціальному полі робот має виконати 14 дій. Для цього на нього одягають спеціальні маніпулятори. Одне натискання – і він починає рухатися. Аби робот виконав точно задані функції, потрібно спочатку правильно його запрограмувати, а потім виставити на полі – розповідає учасник команди Олександр Жовнір: “Якщо не акуратно зроблена місія, яку ми виконуємо, то можуть забрати бали”.

На це завдання учні мають дві з половиною хвилини. Зі слів керівниці команди Ліни Бондаренко, підготовку до регіонального етапу учасники “BRAINS ON” розпочали з вересня: “ Це один із найважливіших етапів цих змагань, тому в залежності від того, яке місце ми посядемо тут, буде визначатися, чи пройдемо ми на всеукраїнський рівень, чи ні і будемо представляти свою команду далі”.

Ще одне завдання фестивалю: розробити проект, який буде корисний жителям Землі. Цьогоріч тема – містобудування. Школярі розробили аналог сучасної системи пожежної сигналізації.

“В майбутньому плануємо провести масштабний план евакуації усієї нашої школи”, – розповідає учасниця команди “BRAINS ON”Дарія Циндра.

Ідея створити систему пожежної сигналізації виникла після трагедії в Одесі. Школярі зробили спеціальний додаток на смартфоні, підключили датчики диму і сирену.

“Все це підключено до хмарної бази феірбейз і вона, коли отримує інформацію про те, що десь пожежа, телефони отримують інформацію з неї, розсилають інформацію на всі телефони, також на сирену вона вмикається і автоматично передають в пожежну частину”, – говорить учасниця команди “BRAINS ON”Дарія Циндра.

Додаток у смартфоні складається з двох частин: адміністраторської і користувацької.

“Перша частина адміністраторська це для того, хто буде реєструвати всіх користувачів, тобто людина, яка відповідальна за пожежну сигналізацію в даному закладі”, – каже учасниця команди “BRAINS ON” Єлизавета Бадрак.

Зареєструватися у додатку можна, ввівши особисті дані.

“Далі у нас на екрані червона кнопка тривога, тепер, якщо користувач помітив десь пожежу, то для швидкого повідомлення усіх користувачів саме цього закладу, йому достатньо кнопку тривога на всіх телефонах”, – зазначає учасниця команди “BRAINS ON” Надія Лихолай.

Додає, що інформація про пожежу також надійде до Служби порятунку.

Залиште коментар