На Кам`янщині виявили незаконну вирубку лісу

На Кам`янщині виявили незаконну вирубку лісу

Останній резонансний випадок незаконної порубки дубів стався з 31 березня на 1 квітня 2017 року на території Капітанівського лісництва ДП «Кам`янське лісове господарство». Допомогла виявити лісопорушників фотопастка, яка була встановлена у лісовому масиві.

1

Як повідомив лісничий Капітанівського лісництва  Олександр Цибуля,  після того, як на його телефон надійшли повідомлення з фотопастки з фіксацією невідомих людей з бензопилами, одразу ж була організована бригада для виїзду та повідомлена кам`янська Поліція. Загружений краденою деревиною ЗІЛ -131 (д.н. СА 2724 ВХ) наздоганяли працівники державної лісової охорони разом з правоохоронними органами. Зловмисники  діяли дуже агресивно, і навіть таранили автомобіль лісничого. Їх вдалося зупинити на автодорозі Катеринівка-Сердюківка Смілянського району.

5

У ході обстеження насаджень було виявлено 5 незаконно зрубаних дерев дуба, віком понад 100 років. Завдані державі збитки становлять 101 тис. грн. Матеріали за цим випадком направлено  до Кам`янського райвідділу поліції, відомості внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 246 Кримінального кодексу України. Автомобіль та деревина вилучені.

Ситуація з незаконними рубками в області стає загрозливою, оскільки лісокради залишаються непокараними. Так, приміром, два тижні тому у цьому ж лісгоспі тільки на території Макіївського лісництва державною лісовою охороною у ході проведення спецоперації була виявлена незаконна порубка 11-ти дубів та вилучений ЗІЛ-131 з маніпулятором (д.н. СА 1285 АІ).  4У ході обстеження насаджень було виявлено, що завдані державі збитки становлять 127,3 тис. грн. Вищезазначений автомобіль тільки протягом 2016 року був затриманий працівниками державної лісової охорони у двох випадках самовільних рубок  дубів на Черкащині: по Володимирівському лісництву ДП «Смілянське лісове господарство» (сума збитків ­– 106 тис. грн.) та по Капітанівському лісництву ДП «Кам`янське лісове господарство» (сума збитків ­– 130,6 тис. грн.).

Найбільше турбує лісівників те, що всі ці вищезазначені справи по незаконних рубках станом на сьогодні навіть не дійшли до суду – злочинці непокарані, тому ті самі лісокрадії на тому самому автомобілі продовжують свою «чорну справу».

Прочитайте ще:

Залиште коментар