На Лисянщині виявили двох корів, хворих на сказ

На Лисянщині виявили двох корів, хворих на сказ

У приватному секторі села Дібрівка Лисянського району виявили дві корови, хворі на сказ. Тварин знищили й утилізували, йдеться на сайті Вісті Черкащини.

– Зараження відбулося через контакт з дикими тваринами, найбільш ймовірно, лисами, якими буквально кишать околиці села, – коментує подію представник Держпродспоживслужби в районі Світлана Гребеннікова.

Однією з причин загибелі корів є відмова власників тварин від вакцинації домашніх улюбленців проти сказу. Вартість лікування сказу для людини набагато вища, ніж профілактика сказу у тварин. На жаль, зважаючи на реалії сьогодення, державної компенсації за загиблу від сказу тварину в бюджеті немає. Тож потрібно завчасно її застрахувати, в обов’язковому порядку ідентифікувати та провести запобіжні профілактичні щеплення та дослідження, щоб потім отримати певні відшкодування за тварину, яка загинула або її вимушено забито.

– Профілактичні щеплення проти сказу роблять в усіх державних установах лікарні ветеринарної медицини. Власникам продуктивних тварин слід пам’ятати, що лише в перші 72 години після контакту з хижими тваринами, підозрілими на сказ, можна ще буде врятувати корову чи коня, зробивши вчасно щеплення проти сказу. А взагалі інкубаційний період в цих тварин може тривати до року. – зазначила Світлана Гребеннікова.

Прочитайте ще:

Залиште коментар