На Монастирищині повернуто державі 21 гектар землі

На Монастирищині повернуто державі 21 гектар землі

Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури в ході вивчення підстав для представництва інтересів держави встановлено факт незаконного набуття права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення  державної власності поза конкурентними засадами в обхід визначеного ст.134 Земельного кодексу України конкурсного порядку. Про це повідомили в Уманській місцевійї прокуратурі.

Установлено, що гр. Л. в 2014 році в порушення вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про фермерське господарство», «Про оренду землі» отримав в оренду  земельну ділянку державної форми власності, площею 20,95 га після набуття ним права користування на умовах оренди для ведення фермерського господарства іншої ділянки, площею 30,41 га, що свідчить про штучне використання процедури створення фермерського господарства як спрощеного, пільгового порядку одержання в користування земель державної власності поза передбаченою законом обов’язковою процедурою – без проведення земельних торгів, за відсутності належної нормативної грошової оцінки об’єкта оренди та без створення фермерського господарства.

Рішенням Монастирищенського районного суду 23.10.2017 позов Уманської місцевої прокуратури задоволено повністю, визнано незаконним наказ ГУ Держземагенства у Черкаській області щодо передачі вказаної ділянки в оренду, визнано недійсним договір оренди земельної ділянки та скасовано відповідний запис про її державну реєстрацію. Зобов’язано відповідача повернути земельну ділянку, площею 20,95 га сільськогосподарського призначення державі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар