На острові Жовнино сталася масштабна пожежа: рятувальники з лісівниками загасили її лише о 2-й годині ночі

На острові Жовнино сталася масштабна пожежа: рятувальники з лісівниками загасили її лише о 2-й годині ночі

Аби дістатися до місця пожежі, рятувальникам довелось залучати баркаси риболовецької бригади.

9 травня о 18:00 на відкритій території найбільшого з островів заповідного урочища Жовнінські острови, який розташований в межах русла річки Дніпро, виникла пожежа сухої трави та очерету.

Про це повідомили в ДСНС в Черкаській області.

Сильним поривчастим вітром вогонь швидко поширився на велику площу і на час, коли на місце події прибули рятувальники, встиг охопити площу 1 га. 


Із пожежою боролися двадцять рятувальників з 6-ї Державної пожежно-рятувальної частини та Золотоніського держлісгоспу, які на кількох баркасах місцевої риболовецької бригади переправилися на острів. 


Пожежу, яка охопила значну площу, вдалося локалізувати лише о 2 годині ночі. Завдяки професійним діям вдалось запобігти поширенню вогню на увесь острів, площа якого становить майже 600 га.

 

Аналогічна пожежа, яка потребувала застосування значних сил пожежних та лісівників, на цьому острові сталася у 2003 році, 8 травня. Тоді вогонь, крім трави та очерету, встиг поширитися на хвойний ліс, пошкодивши загалом 70 гектарів насаджень лісового масиву на 12-кілометровому острові.

Прочитайте ще:

Залиште коментар