На полях Черкащини може побільшати гризунів

На полях Черкащини може побільшати гризунів

Погодні умови зими і відсутність снігового покриву сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. За даними моніторингу фітосанітарів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, у заселених гризунами багаторічних травах, неорних землях виявлено 4-6 колоній з 2-5 жилими норами в кожній.

На посівах озимини фахівці відзначають крайове заселення полів від лісосмуг. Щільність гризунів становить від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектарі. Фітосанітари прогнозують ймовірне зростання чисельності та шкідливості гризунів в озимині за рахунок міграції їх із заселених площ.

У разі, коли кількість жилих колоній зросте до 3-5 і більше на гектарі, необхідно розпочати обробку посівів шляхом внесення в нори біологічних препаратіві родентицидів, які представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Фахівці нагадують, що під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Залиште коментар