На скільки в листопаді зросли ціни на Черкащині?

На скільки в листопаді зросли ціни на Черкащині?

Головне управління статистики у Черкаській області повідомляє, що споживчі ціни по області в листопаді 2018 р. порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,3%.

Продукти харчування та безалкогольні напої зросли в ціні на 0,9%. Найбільше (на 6,4%) подорожчали овочі. На 3,2–0,6% зросли ціни на сало, рибу та продукти з риби, молоко та молочні продукти, масло, безалкогольні напої, хліб, яйця, соняшникову олію. Водночас на 5,2% подешевшали фрукти, на 1,9–0,3% – гречані крупи, свинина, рис.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%, що зумовлено подорожчанням тютюнових виробів на 1,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 7,8% відбулося головним чином за рахунок підвищення цін на природний газ на 22,8%, а також тарифів на водопостачання – на 7,5%, каналізацію – на 5,6%, гарячу воду, опалення – на 1,4%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 0,6%, що викликано насамперед подорожчанням послуг лікарень на 1% та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 0,6%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,9% в основному спричинено подорожчанням проїзду в автодорожньому пасажирському транспорті на 4,2%. Разом з тим на 1,2% подешевшали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни зросли на 0,3%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 8,2%.

Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 0,8%.

Ціни на різні товари та послуги зросли на 0,9% в першу чергу через подорожчання послуг перукарень на 2,7%.

А загалом, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у листопаді 2018 року по Україні становив 101,4%, по Черкаській області – 101,3%.

Індекс споживчих цін з початку року по Україні становив 108,9%, по Черкаській області – 108,6%.

За інформацією ГУ статистики у Черкаській області.

Залиште коментар