На Соборній протестували проти відміни мораторію на продаж землі

На Соборній протестували проти відміни мораторію на продаж землі

Проти відміни мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення виступили сьогодні протестувальники на Соборній площі Черкас. Тут були представники ВО “Батьківщина”, Аграрної партії України, Партії ветеранів Афганістану, ВО “Черкащани” та інші, передає кореспондент “ПроГоловне“.

Дія мораторію закінчується 1 січня 2018 року. Проте мітингувальники не хочуть, аби земля стала товаром. Вони впевнені, що питання вільного продажу сільгоспземель зараз не на часі.

“В країні йде війна. Як можна продавати землю, якщо частина цієї землі в руках ворога і навіть не доступна українцям? Хіба зараз час для того, аби займатися ринком землі? Хіба ми вирішили всі інші, більш нагальні і болючі питання?” – виступив на мітингу депутат обласної ради, голова Асоціації фермерів та землевласників Черкащини Віктор Гончаренко.

Його підтримали інші. Протестувальники твердять, що сьогодні у Верховній Раді заплановано до голосування з десяток законопроектів, які частина депутатів хоче прийняти без зайвого галасу і які дозволять їм з 1 січня наступного року почати дерибан українських земель. Тому, за їхніми словами, сьогодні такі акції протесту проходять в усіх обласних центрах України.

“Зараз йде процес створення ОТГ. Їхній основний дохід має бути з податку на землю. Якщо ж землю продадуть, то з чого житимуть ці ОТГ? Що залишиться громадам у сільській місцевості?” – звернув увагу протестувальників на ще один аспект депутат обласної ради Олександр Лупашко.

Люди традиційно побоюються, що земля стане власністю олігархів, та що ще гірше – іноземних громадян.

“Тому ми проти продажу землі зараз й у такий спосіб”, – підсумував виступи колег депутат обласної радивід ВО “Батьківщина Микола Авраменко.

Були на мітингу й представники духовенства, зокрема, української автокефальної церкви.

Прочитайте ще:

Залиште коментар