На свято винограду, меду та вина до Звенигородки прибули науковці з Одещини

На свято винограду, меду та вина до Звенигородки прибули науковці з Одещини

Вже втретє на центральному майдані Звенигородки за ініціативи та підтримки районної ради минулої суботи відбулося свято винограду, меду та вина, в якому взяли участь не тільки виноградарі і майстри високих медозборів Звенигородщини, а й з міста Ватутіне і Лисянського, Катеринопільського, Маньківського, Монастирищенського, Смілянського, Уманського та інших районів Черкащини, а також з Одещини. Про це повідомляє управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Цьогоріч на свято завітали зі своєю продукцією й одесити — представники Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова», де, окрім відмінного вина, займаються вирощуванням різних сортів столового винограду. Отож звенигородці та гості міста мали змогу оцінити та придбати як виноград різних сортів, так і запашний мед, посмакувати добірним виноградним вином, медовухою та медовим квасом, виготовленим за старовинними рецептами.

Зрозуміло, якщо вести мову про вино, то тут на висоті були одесити. Досить швидко розпродали  свій виноград, ціни на який були чи не найнижчими. Та, разом з тим, всі гості захоплювалися місцевими медами, передусім акацієвим та з різнотрав’я. І першість на виставці меду міцно утримували господарі — звенигородські пасічники, серед яких є чимало ентузіастів та новаторів, які не просто займаються бджільництвом (всього ж вони утримують понад 6000 бджолосімей), а й постійно експериментують, впроваджуючи у своїх господарствах чимало нового й прогресивного.

Свою ж оцінку продукції пасічників, виноградарів та виноробів надала спеціально створена дегустаційна комісія (в якій одним із суддей був Яцун Микола Пилипович с. Тарасівки Шевченківська філія СТОВ « Агрофірма Корсунь») В номінації найважче гроно винограду перемогу здобув Володимир Мусатов з Шевченкового, найважчу ягоду винограду мав звенигородець Віктор Чупріненко, він же виставив й найбільшу кількість сортів винограду.

В представленій продукції меду за найбільшу кількість його сортів лідером визнали Романа Гайдука з Лисянки, Серед виноробів найкраще біле вино було у Олександра Балковенка зі Шполи, червоне вино у Катерини Іщенко зі Звенигородки.

Переможцям комісія вручила  відповідні відзнаки, а іншим учасникам — дипломи Звенигородської райради. А всім учасникам свята дарували гарний настрій самодіяльні артисти як зі Звенигородщини, так і з сусідніх районів.

Прочитайте ще:

Залиште коментар