На Трахтемирівській Січі виховуються і відпочивають юні патріоти

На Трахтемирівській Січі виховуються і відпочивають юні патріоти

Самостійності та відповідальності за себе й своїх товаришів навчають у спортивно-патріотичному таборі «Трахтемирівська Січ», що на Канівщині. Тут упродовж літа, на схилах Дніпра, опановують військово-спортивні навички юні патріоти й патріотки, яких єднає любов до України.

До табору на офіційне відкриття третьої зміни завітав перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. Тут він поспілкувався з вихованцями та передав їм спортивний інвентар. Й принагідно вручив відзнаку «Холодний Яр» ідейній натхненниці, ініціаторці табору – Дані Виноградовій – членкині Центрального проводу «Правий сектор». Вона ось вже восьмий рік  поспіль втілює в життя тутешню табірну програму, основоположником якої є голова дитячо-юнацького товариства «Січ» Борис Скребцов.

Про це повідомила прес-служба Черкаської ОДА.

Дана Виноградова розповіла про те, що діти приїздять сюди не лише з Черкащини, а й з інших куточків України, зокрема з Києва, Миколаєва, Тернополя, Запоріжжя, Харкова. Вони – різного віку – від 10 до 16 років, поділені на чати. Приміром, 3-тя зміна налічує 36 осіб (4 чати), з яких 15-ро – черкащани. У цілому ж, за словами пані Дани, “Трахтемирівська Січ”, насамперед, вишкільний, виховний табір, де діти удосконалюють себе, примножують свої уміння. Основне ж завдання виховників – ознайомити таборян із якнайбільшим спектром занять, в ігровій цікавій формі розкрити для них тему українського патріотизму, віхи української історії.

“Ми, звісно, намагаємося удосконалювати методики викладання та матеріально-технічну базу, – каже Дана. – Це дозволяє дати дітям більше – як теоретичних знань, так і практичних. От цьогоріч, завдяки додатковому фінансуванню, зокрема й спонсорському, ми змогли розширити стрілецьку базу. Так, маємо значну кількість луків для стрільби, а ще набоїв. І головне, що тут ми навчаємо наших вихованців самостійності, відповідальності за себе й своїх товаришів. Відтак застосовуємо спеціальні тренерські технології й методи. До речі, навчають дітей фахові викладачі, поміж яких й історики. Вони здебільшого працюють на волонтерських засадах. Маємо тут спеціальну програму, яка передбачає ходіння на байдах, управління катамаранами, плавання, стрільби з луків, пневматичної зброї, основи безпеки поводження з вибуховими речовинами, фізичну підготовку, рукопашний бій, а ще вивчення англійської мови (розмовний клуб) та ін”.

Отож, змайстрована власноруч кухня, душова, стрілецька, клас-рум, хос-дом та ін. У таборі є все необхідне для тамтешнього проживання. Встановлена навіть сонячна батарея. Водночас діти тут без ґаджетів. Утім вони й не потрібні їм, бо на них зовсім немає часу, кажуть вихованці, постійно є чим займатися: готувати їжу, мити посуд, рубати дрова та розпалювати багаття тощо. Батьки ж натомість дивуються, наскільки іншими повертаються діти з табору, – самостійними та дисциплінованими.

Трійця веселих хлопчаків 10-11 років, Кирило, Дмитро та Артем, розповіли, що перші дні було нелегко, доки обживались, а тепер навіть не бажають повертатися додому.

А ось подруга Мирослава з Харкова, якій нині 14, перебуває в таборі втретє, цього літа – вже другу зміну:

“Обрала цей табір, бо надзвичайно подобається тутешня атмосфера й спосіб викладання. Інструктори дуже дружні з вихованцями. Ми тут, як єдина родина. І ставляться до нас, як до своїх, рідних. Ми вже навіть приказку власну  маємо: якщо потрапив до «Трахтемирівської Січі» – станеш ким завгодно. Це і справді так. Ми тут усьому навчаємося. Особливо мене захоплюють стрільби з пневматичної зброї та походи, коли інколи доводиться засинати біля ватри. І від’їздити звідси зовсім не хочеться”.

Як сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, третю зміну вдалося організувати завдяки зусиллям обласної влади, а саме управління сім’ї, молоді та спорту ОДА, спільно з обласним осередком «Правого сектору», зокрема було передбачено підтримку з обласного бюджету – в межах державної цільової соціальної програми «Молодь України на 2016-2020 роки».

Віталій Володимирович, вітаючи таборян, сказав:

“Місце, в якому ви зараз перебуваєте, наскрізь пронизане історичним духом. Тому це дуже добре, що ви нині саме тут. Відрадно й те, що є ось такі організації, як «Правий сектор», виховники, бійці-добровольці якого спрямовують свої зусилля на гартування в дітях сили тіла й духу, своїми вчинками й справами надихають інших поводитись гідно за принципами честі й совісті. І ще – гордіться тим, що ви українці й пам’ятайте: ми – славна нація з багатьма традиціями й не менш великим майбутнім!”

Цього дня діти також отримали від виховників футболки з іменним надписом табору.

Залиште коментар