На Жашківщині обговорювали, як запобігти торф’яним та лісовим пожежам

На Жашківщині обговорювали, як запобігти торф’яним та лісовим пожежам

Про це йшлося на апаратній нараді, яку провів голова Жашківської райдержадміністрації Сергій Бойко. У наради взяли участь перший заступник голови РДА Юрій Барабаш, голова районної ради Максим Салій, перший заступник голови РДА Юрій Барабаш, заступник голови райдержадміністрації Таїсія Федоренко, керівники структурних підрозділів РДА, відділів й секторів апарату райдержадміністрації, сільські голови.

Про запобігання виникненню торф’яних та лісових пожеж та на території житлових господарств інформував головний інспектор Жашківського районного сектору УДСНС України у Черкаській області  Анатолій Скиба, інформують Новини Черкас.

Він розказав, що протягом 2016 року на території Жашківського району зареєстровано 75 пожеж, з них 38 пожеж у житловому секторі, 24 пожежі сухої рослинності на відкритих територіях в тому числі приватних домоволодіннях. Пожеж у лісовому фонді не зареєстровано.

З метою попередження загибелі та травмування людей на пожежах зменшення кількості пожеж та їх наслідків в житловому секторі та в природних екосистемах, в лісових масивах співробітниками Жашківського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області спільно з волонтерами у тому числі з представниками ЗМІ протягом першого кварталу поточного року здійснено 8 профілактичних рейдів в ході яких проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо недопущення виникнення пожеж шляхом по дворового обходу житлових будинків у межах  сільських населених пунктів: с. Скибин, с. Тихий Хутір, с. Тетерівка, с. Вороне, Червоний Кут та в мікрорайоні Городище, Цукрового заводу в м. Жашків.

Під час бесід з жителями сіл та міста особлива увага наголошувалась на забороні спалювання сухої рослинності в житловому секторі та в природних екосистемах. Кожному громадянину вручено тематичні листівки та пам’ятки щодо дотримання правил пожежної безпеки при експлуатації приладів опалення, користування пічним опаленням та безпечного поводження з відкритим вогнем.

Крім цього інспекторським складом районного сектору проведені профілактичні лекції з дотримання правил пожежної безпеки в побуті та під час відпочинку на природі з робочими колективами відділу культури Жашківської РДА, територіального центру соціального обслуговування Жашківського району, з директорами загальноосвітніх шкіл Жашківського району, Жашківської ЦРЛ, центру телекомунікаційних послуг № 3 Черкаської філії ПАТ «Укртелеком», центром поштового зв’язку № 8 ЧД УДДППЗ «Укрпошта», Жашківської центральної районної бібліотеки, Управління пенсійного фонду, з завідуючими фельдшерськими пунктами, фельдшерсько-акушерськими пунктами, лікарськими амбулаторіями Жашківського району, Жашківського центру зайнятості та працівниками ТОВ «Напої Плюс».

З метою запобігання порушень правил пожежної безпеки в лісах та попередження пожеж протягом 2016 року співробітниками Жашківського районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області спільно з працівниками Жашківського лісництва ДП «Уманський лісгосп» створено рейдові бригади по охороні лісів від пожеж, було проведено 14 рейдів та патрулювань. Перевірено стан готовності пожежної та пристосованої техніки до гасіння пожеж.

Під час перевірки Жашківського лісництва ДП «Уманський лісгосп» перевірено мобілізаційно-оперативні плани ліквідації можливих пожеж, шляхи під’їзду, наявність мінералізованих смуг, протипожежних розривів, наглядної агітації, місць забору води пожежною технікою на природніх водоймах.

Прочитайте ще:

Залиште коментар