На Звенигородщині вирощують 50 видів декоративних рослин

На Звенигородщині вирощують 50 видів декоративних рослин

Пехівське лісництво Звенигородського лісгоспу є одним з новаторів на Черкащині у вирощуванні декоративних порід та впровадженні сучасних технологій для вирощування посадкового матеріалу.

1

У тепличному господарстві пехівських лісівників функціонують три теплиці та два майданчики для контейнерного вирощування рослин – загальна їх площа майже тисяча метрів квадратних. Вирощують у них понад 50 видів найрізноманітніших декоративних порід, і асортимент їх справді вражає.

2

Окрім популярних вічнозелених самшитів, туй, ялівців, ялин різних форм, вирощують тут такі квітуючі види, як форзиція, керія японська, вейгела, троянда, жасмин, бузок, сніжноягідник, жимолость, спірея, гортензія, кампсіс. Зростають й саджанці актинидії, кизилу, лимонника китайського, шовковиці, калини. А для любителів екзотики плекають гінкго дволопатеве, тюльпанове дерево, метасеквою китайську, ялину голубу, сосну жовту ореонську, багряник японський.

3

За словами помічника лісничого Миколи Бойка, у процесі вирощування якісного та презентабельного посадматеріалу дуже важливо забезпечити  потрібний температурний режим, догляд, і, головне, – вчасний полив. До слова, саме пехівські лісівники першими на Черкащині встановили туманну установку у одній з теплиць ще кілька років тому.

4

“Наші теплиці облаштовані системою туманного зрошування, яка повністю автоматизована. Такий полив дозволяє створювати оптимальні умови для рослин, забезпечити постійну мікровологу і скоротити строки вирощування посадматеріалу практично у два рази. Контейнерні ж відділення обладнали автодощем, оскільки досвід показує, що саме у такий спосіб вдається забезпечити максимальну зрошуваність і економію води”, – розповідає Микола Бойко.

5

“Сьогодні у Пехівському тепличному господарстві зростають 60 тисяч укорінених живців. Крім того, є в наявності понад 10 тисяч декоративних саджанців у контейнерах, які готові до висаджування у відкритий грунт. А постійні покупці, які вже неодноразово пересвідчилися у широкому асортименті, якості посадматеріалу для озеленення та помірних цінах, приїжджають навіть з інших регіонів України. Є постійний попит й серед місцевого населення, установ та організацій. Так, приміром, протягом минулого року по Пехівському лісництву було реалізовано декоративного посадкового матеріалу на майже 600 тисяч гривень”, – зазначає директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко.

6

У планах пехівських лісівників – розширювати асортимент і продовжувати справу, яку вивели на високий та прибутковий рівень, адже якщо є попит, то має бути й достойна пропозиція.

7

Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства

Прочитайте ще:

Залиште коментар