Нас шантажують, щоб ми робили щеплення дітям, – батьки не щеплених дітей обурені

Нас шантажують, щоб ми робили щеплення дітям, – батьки не щеплених дітей обурені

У Черкасах назрів конфлікт між батьками не щеплених дітей і міськими освітянами. Усе через те, що у обласному центрі перестали брати таких дітей на виховання у садочки.

Причиною став спільний лист МОЗ та МОН від 6 вересня цього року, «Щодо напруженої епідемічної ситуації», спрямований головам облдержадміністрацій. У ньому просять «взяти під особистий контроль організацію заходів, спрямованих на попередження захворювання населення на інфекційні хвороби, яких можна запобігти шляхом імунопрофілактики».

Завантажити (PDF, Невідомий)

Вочевидь, саме цей документ і послугував каталізатором для прокидання пильності в черкаських освітян, які стали відмовляти дітям із відсутніми щепленнями у прийомі до дитячих садочків. А таких малюків у Черкасах не менше, ніж півтори сотні (саме стільки об’єдналися у групу заради боротьби за свої права).

Обурені батьки організували спільну зустріч з керівництвом медичного та освітнього департаментів Черкас, щоб з’ясувати, які ж все-таки довідки потрібно принести до дошкільного навчального закладу, щоб туди взяли їхнього малюка. Після години перемовин, взаємозвинувачень і криків консенсусу так і не досягли.

Директор департаменту здоров’я та медичних послуг Олег Стадник зазначає:
– Для того, щоб дитину взяли у садок, необхідні заява, довідка від лікаря про те, що дитина здорова та може відвідувати заклад, і свідоцтво про народження дитини. Вимагання від батьків здорових дітей якихось довідок ЛКК додатково є неможливим, тому що скасовані профогляди для дітей трирічного віку, ліквідовано дитячі поліклініки, є тепер центри сімейної медицини, де немає вузьких фахівців, які роблять такі заключення, тому є довідка від лікаря про те, що дитина здорова.

Натомість директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов дотримується іншої думки:
– Є діючий Закон України “Про захист населення від інфекційних захворювань”, є в ньому такий собі пункт 15, в якому чітко таки прописано наступне “… Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його”. Тобто, при зарахуванні до дитячого садочку потрібно або мати всі щеплення за графіком, або довідочку ЛКК. Нема цих документів – зарахувати таких дітей до садочків ніхто не зможе.

Мати не щепленої дитини Інга Джанелідзе говорить, що такими вимогами батьків заганяють у глухий кут. Адже довідки ЛКК у Черкасах не видають.

– Ми готові були поїхати у інше місто за цим папірцем. Телефонували до Миколаєва, Дніпра. Але нам сказали, що хоч у них і видають такі довідки, але нам не дадуть, адже ми прописані в іншому місті і обслуговуємося у черкаського педіатра. Що нам робити? Дитина має протипоказання до щеплень через спадкову хворобу шкіри. Тепер нам відмовляють у відвідуванні садочка, – говорить Інга та демонструє відповідний документ-відмову з дитсадка.

– Проти нас розпочалися справжні репресії, щоб змусити робити дитині щеплення, – обурюється батько не щепленого малюка Олександр. – Нас буквально залишають без шматка хліба. Адже молода мама замість того, щоб здати дитину у садочок і піти працювати, змушена буде сидіти вдома з дитиною без копійки грошей. А на що жити? За кордоном, наприклад, таким сім’ям надають матеріальну допомогу від держави, якщо є протипоказання для відвідування садочку. Тепер хтось хоче поділити черкаських дітей на хороших та поганих. Але це цілковите безглуздя! Адже діти спілкуються між собою не лише у садочках, а, наприклад, у пісочниці. Тож такими методами репресій мета щодо зменшення епідемічної загрози не досягається!

Олександр зазначив, що батьки дітей, яким відмовляють у прийомі до дитсадка, мають намір боротися за свої права. Так, він звернувся по допомогу до депутата міської ради Юрія Тренкіна. «Батьківщинівець» вже направив депутатське звернення на ім’я міського голови Анатолія Бондаренка. Народний обранець просить його доручити профільним департаментам дати офіційне роз’яснення щодо відвідання ДНЗ дітьми, у яких відсутнє обов’язкове профілактичне щеплення.

Залиште коментар