Насипати Пагорб Слави в Черкасах почали 50 років тому (Фото)

Насипати Пагорб Слави в Черкасах почали 50 років тому (Фото)

Черкащина відзначає 50-річчя відтоді, як розпочалася системна робота зі спорудження на упродовж рівно одного віку “церковному” клині Пагорба Слави. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці пише краєзнавець Борис Юхно.

Ще на початку лютого 1967 року на нове місце зі скверу, де ось вже 20 років – “МакДональдс”, перенесли останки радянських воїнів (при цьому – за свідченням старожилів – кількість трун, які в урочисто-жалобній церемонії понесли центром міста, явно не співпадала з кількістю реальних поховань у сквері), а 1968-го в ЦК КПУ вирішили, що бути на клині величному меморіалу. Так би мовити – головному відповідному для всієї області. Втім, відповідна постанова з’явилася лише у січні 1971-го, коли роботи з облаштування території саме для такої мети вже давно тривали.

Остаточно концепцію Пагорба Слави ухвалили лише 1974-го: тобто ту, якою її побачили головний архітектор області Олександр Ренькас, міста – Валерій Холковський та скульптор Галина Кальченко.

А до цього проектів було… ну десятків зо два – точно, адже конкурс, як республіканський, тривав три роки. Серед них – і доволі оригінальні, такі, наприклад, як тут представлені. Свідомо не вказую авторства. То аби уникнути бурхливої реакції таких, як за великим рахунком і я сам, “диванних експертів-мистецтвознавців”: “фігня!”, “бомба!”. Все суб’єктивно. Просто “два із”, можливо – найкреативніших. Але перемогла класика від Галини Кальченко і Едварда Кунцевича.

Прочитайте ще:

Залиште коментар