Небезпечне частування: шестеро уманчан отруїлися грибами

Небезпечне частування: шестеро уманчан отруїлися грибами

З початком грибного сезону на Черкащині стали відомі нові випадки отруєнь. За повідомленням Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», дикорослі гриби рядовики вклали на лікарняні ліжка шістьох уманчан.

Потерпілі, сімейна пара пенсіонерів, збирали гриби в лісі біля с.Паланка Уманського району. Родину у складі бабусі, дочки та 15-річної онуки пригостили також рядовками, зібраними в лісі поблизу с.Юрківка Уманського району. Ще один 64-річний мешканець м.Умань вживав рядовки, зібрані власноруч у Білогрудівському лісі Уманського району. Про це йдеться на сайті «Дзвін».

Перші симптоми отруєння (слабкість, запаморочення, блювота, пронос) з’явилися вже за кілька годин після вживання грибів. Після звернення до швидкої медичної допомоги хворих госпіталізовано до Уманської міської лікарні, дівчинку – до Уманської дитячої лікарні. Стан хворих легкий та середньої важкості.

Для запобігання отруєнню грибами, ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» застерігає мешканців міста та області утриматись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, особливо дітям та літнім людям, та радить своєчасно звертатися за медичною допомогою при виникненні симптомів отруєння.

Залиште коментар