Незабаром вартість проїзду в Каневі може сягнути 5 грн

Незабаром вартість проїзду в Каневі може сягнути 5 грн

Вартість проїзду у міському, приміському та міжміському транспорті найближчим часом зросте. Про це журналістам «Kanos»розповів директор транспортного підприємства «М+М» Євгеній Маланчев.

За інформацією очільника транспортного підприємства, перегляд вартості квитків викликана тим, що суттєво зросла ціна двох складових тарифу – дизпалива та заробітної плати працівників.

Лише за останні два місяці, з його слів, вартість дизельного пального зросла приблизно на 3 гривні. Окрім цього, з нового року розмір мінімальної заробітної плати зріс до 3200 гривень. Для підприємства, яке налічує понад 110 працівників із середньою заробітною платою 1 500 гривень, це суттєві витрати. Відтак, лише для того, щоб покрити різницю за цими двома складовими тарифу підприємству додатково необхідно заробляти майже 3,5 млн грн на рік.

Крім того, як зауважив очільник транспортного підприємства, значні витрати складають і перевезення пільговиків. Адже наразі у Каневі – місті, із населенням майже 25 тисяч, кількість людей, які користуються пільгами у міському транспорті, становить майже 11 тисяч. За результатами моніторингу, який провели міські чиновники, перевізник перевозить у 8 разів більше пільговиків, ніж йому компенсують. Тож навіть те, що із міського та районного бюджету у цьому році запланували вдвічі збільшити розмір компенсації, далеко не покриває всі витрати.

А тому, як результат, зі слів перевізника уже найближчим часом буде здійснено перегляд вартості проїзду та графіків руху транспорту з метою економії та раціонального використання транспортних засобів.

За попередніми оцінками, вартість проїзду у міському транспорті може зрости до 5грн. Однак, точно вказати прогнозовану вартість майбутнього здорожчання наразі Євген Маланчев не зміг. Хоча й зауважив, що після проведення детальних розрахунків транспортним підприємством, готовий надати журналістам «Kanos» розгорнутий коментар.

Прочитайте ще:

Залиште коментар