Обласний центр боротьби зі СНІДом отримав понад 1 млн грн від донорів зі США

Обласний центр боротьби зі СНІДом отримав понад 1 млн грн від донорів зі США

Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом вдалося значно оновити власну матеріально-технічну базу та забезпечити сучасною комп’ютерною технікою фахівців, які лікують ВІЛ–інфікованих пацієнтів в районах області. Це стало можливим завдяки допомозі міжнароднихдонорів. Загальна сума допомоги склала 1 млн 150 тис. грн, інформують в обласному управлінні охорони здоров’я, пише Економіка сьогодення. 

Нині служба протидії ВІЛ/СНІДу активно впроваджує сучасні підходи до лікування, обліку, обміну інформацією, які в майбутньому стануть основою системи громадського здоров’я. Днями тут відбулася низка тренінгів для фахівців щодо роботи з Єдиною електронною системою епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції (МІС – ВІЛ), що є відокремленою частиною загальнодержавної медичної інформаційної системи. Вона впроваджується фахівцями проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я – ACCESS», який реалізується Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ/СНІД за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США в рамках Надзвичайного плану президента США подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR).

Варто відзначити, завдяки впровадженню цієї програми, фахівці планують отримувати доступ до результатів аналізів пацієнтів в реальному часі, покращити якість надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим хворим та забезпечити швидкий і ефективний обмін інформацією між фахівцями.

Залиште коментар