Одне з найменших в Україні ОСББ створено у Черкасах

Одне з найменших в Україні ОСББ створено у Черкасах

У центрі Черкас розташоване одне з найменших ОСББ в Україні. Тут проблеми були всюди – від підвалу до даху. Cкарги мешканців до ЖЕКу мали нульовий ефект. Тому вирішили, що будуть самі займатися вирішенням своїх нагальних питань.

Про нього у фейсбук розповів столичний журналіст Володимир Гуцул.

5 років тому створили ОСББ. Швидше – міні ОСББ, бо в будинку лише 8 квартир. Назвали амбітно – «Веселкою». Мовляв, «Веселка» зобов»язує, щоб скрізь було все краще, ніж в сусідів. Здавалося б, мала кількість квартир – мізерний бюджет (на старті він складав 941 гривню). А що зробиш за мізер? Та практика показала, що малий розмір може бути й перевагою. Наприклад, можна швидше домовитися з сусідами. У «Веселці» так і вийшло. Обслуговують будинок спільно. Хтось виконує роботу сантехніка, хтось електрика, по черзі прибирають двір. Організовує цей процес голова правління Тетяна Булак.

А в 2018р. взялися за вирішення спільної проблеми – ремонт даху. Заодно запланували ще й утеплити його. Кошторис вийшов чималий – 260 тис. грн. Оскільки сума для 8 співвласників серйозна, взяли участь у міській програмі співфінансування. 70 % коштів надало місто. 30 % – зібрало ОСББ. На свою частку «Веселка» взяла ще й теплий кредит, за яким отримали відшкодування за державною та міською програмами. У підсумку мешканці заплатили лише 30 тис. грн.
А в цьому році вирішили утеплити стіни й цоколь. Вартість робіт обійшлася у 194 тис. грн. Знову скористалися міською та державною програмами підтримки ОСББ. В результаті мешканці заплатили тільки 65 тисяч.

Історія черкаського ОСББ «Веселка» переконує – як тільки ви оволоділи мистецтвом домовлятися заради наведення ладу в своєму домі – проблеми починають вирішуватися. Як в ОСББ, так і в державі.

Залиште коментар