Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч передав музею унікальні експонати

Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч передав музею унікальні експонати

Фонди Черкаського обласного краєзнавчого музею поповнилися двома унікальними речами. Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч презентував музею для експозиції «Олімпійське сузір’я» «золоте» весло та «золоту» майку, з якими він здобув перемогу на Олімпіаді 1964 року в Токіо. Каное, що принесло «золото», вже було раніше представлене в музеї, пише ЧЕмпіон. 

«Ми створили виставку, присвячену олімпійським здобуткам України та Черкащини зокрема ще в 1985 році, аби жителі знали і бачили, ким багата наша черкаська земля. Експозиція постійно поповнюється новими речами. Сьогодні ж Андрій Іванович Хіміч зробив не лише для працівників музею, але й для кожного відвідувача неоціненний внесок до олімпійської скарбниці – подарував свої оригінальні «золоті» весло та майку», – зазначає заступник директора з науково-просвітницької та виставкової роботи Черкаського обласного краєзнавчого музею Тетяна Кайдалова.

Голова відділення НОК України в Черкаській області Андрій Більда відзначив, що ці речі мають неабияке значення, оскільки олімпійське «золото» Черкащині приніс лише Андрій Хіміч понад півстоліття тому.

На знак подяки за підтримку та допомогу у створенні експозиції «Оліміпійське сузір’я» представник музею вручила Андрію Хімічу та Андрію Більді книги, видані з нагоди 90-річчя музею.

Як зазначила Тетяна Кайдалова, «золоте» весло розташують у виставковому залі так, аби спортсмени перед важливими змаганнями могли прийти і доторкнутися до нього, щоб воно і їм принесло перемогу.

Про це ЧЕмпіон дізнався від прес-служби ВНОК України в Черкаській області

Прочитайте ще:

Залиште коментар