Оновлений драмтеатр до нового року не відкриють

Оновлений драмтеатр до нового року не відкриють

Відкриття Черкаського обласного музично-драматичного театру до зимових свят, обіцяного посадовцями влітку, не відбудеться. Це вже очевидно, і власне – це очікувано. Про це повідомляє “Нова Доба“.

Нагадаємо, – хоча це й точно зайве, – що 1 липня 2015 року близько 14.30 у Черкаському драмтеатрі сталася пожежа. Спроби ліквідувати її самотужки зусиллями працівників успіху не мали і о 14.48 повідомлення про надзвичайну ситуацію у середмісті надійшло до чергової частини управління ДСНС. О 14.50 до місця пожежі помчало 11 спецавтомобілів з 58 вогнеборцями. Після з’ясування рівня небезпеки туди вирушили додаткові сили рятувальників, яких загалом працювало понад 200. На той момент площа пожежі досягла 300 квадратних метрів у глядацькій залі та 200 на покрівлі, яка згодом впала у залу. Пожежу було приборкано о 16.30.

До свого піввікового ювілею театр, відкритий 1 вересня 1965 року, не дожив рівно два місяці. Згодом підрахували, що на реконструкцію необхідно 83 мільйони гривень. Цифра, щоправда, неухильно зростала і вже за рік йшлося про 140 мільйонів. Та як би не було – на місці ситуація змінювалася вкрай повільно. Лише через півроку з приміщень остаточно вивезли сміття, тож театр зимував без даху. Безпорадні посадовці пояснювали це тим, що саме зараз, тобто зимою 2016-го, архітектори проводять творчий конкурс і немає жодної потреби щось робити, аби потім, можливо, переробляти. У лютому 2016-го роботи справді презентували, та як з’ясувалося, «ніхто не переміг».

Пізньої осені, нарешті, розпочалася «спецоперація “Дах”» і тодішній голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко пообіцяв, що за рік, тобто до кінця 2017-го, повністю реконструйований театр відкриється. У шевченківські дні 2017-го Черкаси навідав міністр культури Євген Нищук та запевнив колектив у лобіюванні питання відбудови на всіх рівнях. У жовтні того ж року заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе продемонстрував дизайнерську розробку нового фасаду театру. Він не змінився, хіба що відтепер мав підсвічуватися, а його кути прикрашала ажурна витинанка.
Новий, 2018 рік, розпочався монтажем титульних «золотих» літер. З початком літа з Держфонду регіонального розвитку надійшов останній транш у 12 мільйонів гривень. З 12 по 15 червня тривала окрема комічна «епопея» з демонтажем квіткових павільйонів на Театральній площі: свого часу саме квіткові павільйони під стіною театру завдали пожежним чимало зайвих проблем у екстремальній ситуації. У липні на фасаді театру увімкнули LED-освітлення, заодно заступник голови ОДА Сергій Овчаренко запевнив, що перед новорічними святами театр прийме глядачів.

Тепер залишається нагадати, що у ексклюзивному інтерв’ю для «Нової Доби» у вересні цього року очільник закладу Петро Ластівка висловився проти здачі об’єкту так, як подібне відбувалося в Радянському Союзі: «Якщо аби рахувалося – то не треба. Ми вже в тому стані, що воліли б ще рік перетерпіти, аніж потім ще п’ять смикатися. Наполовину відкрили, наполовину закрили… Щось добудовується, тут же репетиція. Хто жив у квартирі, яка в стані ремонту – той розуміє. Відкрити, звісно, можна. Під дату, як колись. Але я собі так думаю: закінчити все, а потім відкривати, а не шматками. Тому що про сцену, про звук, про світло зараз йдеться як про щось другорядне. В пріоритеті – загальна картинка. А для нас же сцена, світло, уся інженерна складова загалом – це і умови, і безпека зрештою. Все має бути задля неї як для акторів, так і глядачів. Тому новосілля до Нового року – не самоціль. Принаймні, для нас», – сказав тоді Петро Ластівка.

Борис  Юхно

Залиште коментар