ОСББ можуть отримати фінансову підтримку від міської влади

ОСББ можуть отримати фінансову підтримку від міської влади

Сьогодні під час оперативної наради у міськвиконкомі директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Сергій Танюк розповів про результати реалізації Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Черкаси «Формування відповідального власника житла» на 2017-2018 роки.

Про це повідомила прес-служба Черкаської міської ради.

Також під час обговорення заступник міського голови Ігор Кривошеєв запропонував створити загальноміську концепцію утеплення будинків та визначитись з рекомендованою кольоровою гамою для черкаських багатоповерхівок, в залежності від мікрорайону. На рівні дискусії відповідну ідею підтримали також заступники міського голови Людмила Бордунос та Юрій Ботнар.
Варто зазначити, що Програма підтримки ОСББ у м. Черкаси  була ухвалена 10 років тому з  метою:  сприяння самоорганізації співвласників будинків у нові ОСББ, покращення  стану житлового фонду міста та реалізації енергоощадних заходів у багатоквартирних будинках.
У листопаді 2017 року міською радою прийнято рішення продовження дії Програми підтримки ОСББ на 2018 рік.
Сергій Танюк зазначив, що отримати кошти співфінансування можуть ОСББ, що здійснюють:
– утеплення;
– заміну вікон та дверей на енергозберігаючі;
– встановлення індивідуальних теплових пунктів, приладів обліку ресурсів;
– ремонт покрівлі;
–  модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем;
–  улаштування електроощадного освітлення місць загального користування, тощо.
Основні умови та пропорції  співфінансування  ОСББ, передбаченні  Програмою:
Протягом одного бюджетного періоду розглядається та може бути задоволене одне звернення ОСББ, асоціації ОСББ щодо виділення коштів для співфінансування капітального ремонту у будинку.
Здійснення капітального ремонту житлового фонду ОСББ передбачає дольову участь ОСББ, міського бюджету та можливість залучення інших джерел фінансування, в тому числі кредитів банків для участі у Державній програмі «теплих» кредитів.
Для ОСББ, що звернулися вперше з часу створення, співфінансування надається на умовах 60/40, де 60% – кошти міського бюджету
(за виключенням робіт з утеплення та заміни вікон і дверей, де частка коштів міського бюджету – 40%).
Залучення коштів «теплих» кредитів є обов’язковою умовою для отримання коштів з міського бюджету на виконання робіт з утеплення.
При повторному зверненні ОСББ надається співфінансування з міського бюджету у розрахунку 40% від кошторисної вартості робіт.
Виділення коштів на капітальний ремонт ліфтів проводиться на умовах 70/30, де 70% – кошти міського бюджету.
Кількість звернень протягом року щодо капітального ремонту ліфтів не обмежується.
Програмою передбачене співфінансування повної заміни пасажирських ліфтів у будинках, де вони не працювали більше 5 років, на умовах 70/30.
Також програмою передбачене відшкодування повної суми відсотків за користування кредитними коштами, залученими ОСББ на здійснення енергозберігаючих заходів.
Відшкодування здійснюється строком не більше 1-го року з початку дії кредитного договору.

Прочитайте ще:

Залиште коментар