Пацієнти реабілітаційного центру на Драбівщині стали рабами

Пацієнти реабілітаційного центру на Драбівщині стали рабами

Золотоніською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом незаконного залучення до найманої праці учасників реабілітаційного центру однієї з молодіжних громадських організацій, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини)  Кримінального кодексу України.
Під час санкціонованих обшуків слідчими та працівниками кримінальної поліції Драбівського відділення поліції  Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом Золотоніської місцевої прокуратури в сейфі керівника реабілітаційного центру виявлено та вилучено паспорти, видані на ім’я осіб, що проходять реабілітацію в зазначеній установі, та неофіційно залучаються до найманої праці,  а також інші документи,  що мають значення для кримінального провадження.
У ході проведення слідчих дій та під час безпосереднього спілкування з утриманцями встановлено факт щомісячної сплати на рахунок установи коштів родичами останніх, а також залучення учасників реабілітації до праці по збиранню урожаю та догляду за сільськогосподарськими культурами на полях сільськогосподарських виробників району. Одночасно встановлено, що  кошти за виконані роботи надходили як на рахунок центру, так і безпосередньо керівнику – готівкою та сільгосппродукцією.
На цей час у межах кримінального провадження досліджуються всі питання законності утримання осіб в реабілітаційному центрі, причини вилучення в останніх паспортів громадян України, обставини неофіційного залучення учасників центру до найманої праці та встановлення повного кола осіб, причетних до незаконної діяльності зазначеної установи.
Довідково: за вчинене винним особам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк  від 5 до 10 років.

Залиште коментар