Перекроїти уже існуючі ОТГ хочуть на Черкащині

Перекроїти уже існуючі ОТГ хочуть на Черкащині

На Черкащині хочуть перекроїти уже існуючі об’єднані територіальні громади, пише газета “Вечірні Черкаси“.

«Відповідно до рекомендацій та листа Мінрегіону 16 діючих ОТГ не відповідають критерію рекомендацій, в частині – наявності достатньої кількості дітей шкільного віку, а саме: Лип’янська, Баландинська, Михайлівська (Драбівського району), Водяницька, Лебедівська, Литвинецька, Моринська, Таганчанська, Карашинська, Селищенська, Великохутірська, Бобрицька, Плешканівська, Зорівська, Баштечківська, Медведівська. Вони потребують переформатування» – йдеться на сайті Черкаської обласної адміністрації.
Разом із ними під реорганізацію потрапляють і ті громади, які повністю відповідають усім критеріям.
– Нам повідомили, що громаду збираються ліквідувати й утворити нову з центром у Катеринополі, – каже голова Єрківської громади Леонід Польовий. – Мовляв, у Катеринополя немає грошей для повноцінного існування як окремої громади. Але чекайте, хіба це наші проблеми? Ми створили громаду чотири роки тому. За цей час довели свою спроможність і корисність. Люди нарешті побачили конкретні результати в тих населених пунктах, які увійшли до нової громади. І тепер нам не пропонують обговорити можливе об’єднання з Катеринополем, а роблять усе в наказовому порядку. Для чого ж тоді було ламати цю комедію із добровільним об’єднанням, якщо нас загонять назад у старий район? Фактично, повертається Радянський Союз, де партія вирішувала, а холопам лише доводили результати. Юристи-початківці знають, що закон не має зворотної сили, а в нашій країні – має.
Леонід Польовий каже, що громада вже зібрала 800 підписів із вимогою зупинити ліквідацію й відправила їх у Черкаську облдержадміністрацію, Кабінет Міністрів та Президенту.
– Ми так просто не здамося. Будемо боротися за своє існування,  каже Польовий.
На місці Кам’янської ОТГ, до якої, окрім райцентру, входять села Юрчиха й Тимошівка, в проекті змін пропонується утворити громаду, до якої увійдуть усі села району.
– Я про це абсолютно нічого не знаю, – каже міський голова Кам’янки Володимир Тірон. – Для чого тоді в грудні проводять вибори в нові громади? Щоби потім їх розформувати й провести нові вибори? Раніше, як ми об’єднувалися в громаду, сюди їздили емісари з області, щось пояснювали, за щось агітували. А зараз робиться тишком-нишком, без будь-яких пояснень.
У селі Лящівка Чорнобаївського району бачили плани влади приєднати їх до Іркліївської громади.
– Люди мають різні точки зору, – каже сільська голова Лящівки Антоніна Карасовська. – Колись за старого адміністративного поділу ми входили до Іркліївського району. Можливо, саме цим і керувалися автори плану об’єднання. Але відтоді минуло багато часу. В Лящівки немає ніякого транспортного сполучення із Ірклієвом. І ніхто нам не пояснює, чи воно буде. Інша справа – Чорнобай. Щодня туди йде декілька автобусів, перший із яких – о 7 ранку. Тобто, нема такого, що всі люди категорично проти. Але вони хочуть знати, як на ділі має виглядати це об’єднання. Але досі нам ніхто нічого не каже.
Всього в Черкаській області нині створено й функціонують 57 об’єднаних територіальних громад.

До теми:
Проект змін передбачає утворення в Черкаській області 51 ОТГ, тоді як у попередньому перспективному плані їх було 80.
Найбільше – шість – у Черкаському районі (Черкаська, Білозірська, Мошенська, Червонослобідська, Степанківська й Руськополянська). 5 громад створять в Уманському районі (Уманська, Дмитрушківська, Бабанська, Ладижинська й Паланківська). У Звенигородському буде чотири громади із центрами в Звенигородці, Ватутіному, Водяниках і Шевченковому. Те ж саме – у Золотоніському районі (Золотоноша, Вознесенське, Гельмязів і Піщане). Три громади планують зберегти в Жашківському районі (Жашків, Соколівка, Баштечки), Корсунь-Шевченківському (Корсунь, Набутів, Стеблів), Канівському (Канів, Ліпляве, Степанці), Шполянському (Шпола, Матусів, Лип’янка). У Городищенському районі залишать дві громади (Городище й Вільшана). Те саме в Драбівському (Драбів, Шрамківка), Катеринопільському (Катеринопіль і Мокра Калигірка), Лисянському (Лисянка і Виноград), Маньківському (Маньківка й Буки), Смілянському (Сміла й Ротмістрівка), Чигиринському (Чигирин і Медведівка), й Чорнобаївському (Чорнобай і Іркліїв) районах. Найменше пощастило Кам’янському, Монастирищенському й Тальнівському районам – там планують залишити по одній ОТГ.

Залиште коментар