Перезарядка апарату для лікувального опромінювання дозволить скоротити час процедури у кілька десятків разів

Перезарядка апарату для лікувального опромінювання дозволить скоротити час процедури у кілька десятків разів

В обласному центрі радіаційної онкології комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради для дистанційної гамма терапії використовується гамма-терапевтичний апарат АГАТ-С ще 1988 року випуску. До 21 листопада 2017 р. у ньому використовувалось джерело іонізуючого випромінювання (далі – ДІВ) Кобальт 60, що було виготовлено ще у грудні 2004 року. 

Зрозуміло, що активність випромінювання за роки експлуатації значно знизилося, а тому потребувало заміни.

Про це йдеться на сайті Черкаської обласної ради.

Для цього завдяки активному сприянню обласної державної адміністрації та конструктивному розгляду питань депутатами обласної ради вдалося спрямувати з обласного бюджету за 2016-2017 роки близько 15 млн. грн.

21-23 листопада 2017 року спеціалістами УДВП «Ізотоп», які мають ліцензію Державної інспекції з ядерного регулювання до відповідних робіт, проведено перезарядку джерела іонізуючого випромінювання Кобальт 60 на гамма-терапевтичному апараті АГАТ-С, що дало змогу проводити променеву терапію онкологічним хворим в меншому часі опромінення: 1-2 хв. замість 25-40 хв. раніше.

Ними також було проведено налаштування нового ДІВ з проведенням метрологічної атестації гамма-терапевтичного апарату АГАТ-С та налаштуванням світлового та радіаційних полів та передачі на захоронення відпрацьованого ДІВ.

Променева терапія є однією з трьох обов’язкових складових частин лікування онкологічних хворих. Вона застосовується як в передопераційний період, так і після проведення операції або хіміотерапії.

Це метод лікування пухлинних захворювань за допомогою іонізуючого випромінювання, що створюється спеціальними апаратами, в яких використовується радіоактивне джерело Со60 (Кобальт 60).

Такого виду терапії в комбінованому комплексному лікуванні потребують 70% онкологічних хворих. На даний час за добу на гамма терапевтичних апаратах проходять лікування до 120 хворих.

Варто зазначити, що у 2015 році обласний онкологічний диспансер придбав 20 радіоактивних аплікаторів, а в 2016 році проведено перезарядку джерела іонізуючого випромінювання Кобальт 60 на гамма-терапевтичних апаратах TERAGAM і АГАТ-ВУ.

На всі ці заходи було спрямовано кошти обласного бюджету. Завдяки їм вдалося підвищити якість лікувального процесу онкологічних хворих та зменшити ризик виникнення променевих ускладнень під час лікування.

Залиште коментар