Підозрюваного у викраденні журналіста залишили під вартою до 10 червня

Підозрюваного у викраденні журналіста залишили під вартою до 10 червня

Сьогодні в черкаському суді розглядають справу підозрюваного у викраденні журналіста Василя Сергієнка. Під час судового засідання по розгляду апеляційної скарги адвокат Романа Недибалюка Мельниченко просила замінити запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт. Про це із залу засідань повідомляє кореспондент ВиЧерпно.

Читайте також: Підозрюваний у викраденні журналіста Сергієнка відмовився від державного захисника

–  Слідством не доведена така жорстка міра запобіжного заходу, — зауважила адвокат. — Крім того, не було враховано те, що інші підозрювані знаходяться під вартою і жодного контакту між ними бути не може. Тому вважаємо, що даний захід необхідно змінити на більш лояльний.

Сам же обвинувачений відзначив, що взагалі вважає себе не винуватим.

– Я вважаю себе абсолютно невинуватим і звосім непричетний до цих подій. Я хочу додому, я не збираємося переховуватися, щось палити чи знищувати, — каже Недибалюк.

Прокурор та потерпіла сторона — вдова Сергієнка Валентина, у свою чергу, заперечили проти такої апеляційної скарги.

18217216_1145855712209405_1317604341_n

Окрім того, адвокат Недибалюка зауважила, що їх підзахисний не був належними чином повідомлений про висунуту йому підозру. Тому він і не мав з’являтися на судові засідання, у неявці на які його також звинувачують. Тому вони просять замінити тримання під вартою на домашній арешт або заставу.

Прокурор же вважає, що підстав для пом’якшення запобіжного заходу немає. Вона відзначила, що слідчий неодноразово направляв підозрюваному повідомлення про явку на суд, але він жодного разу не з’явився, тому слідчий клопотав, щоб його взяли під варту. Тому, на їх думку, є всі підстави для обрання такого запобіжного заходу, як тримання під вартою. Також вона наголосила, що Недибалюку винесена підозра у злочині, що вважається важким.

Також вона наголосила, що під час обшуку місця проживання батьків підозрюваного, мати заявила, що вона знає про те, що її сину оголошена підозра, тому, за словами прокурора, є всі підстави вважати, що і сам Роман Недибалюк знав, що його підозрюють у тяжкому злочині. А отже переховувався від слідства. Окрім того, в розшуку ще перебувають ще дві особи — Носов і Фьодоров, тому є підстави вважати, що Недибалюк зможе з ними спілкуватися, якщо йому пом’якшать запобіжний захід. Також є підстави вважати, що він буде впливати на покази свідків.

– Більш м’який запобіжний захід не забезпечить належної процесуальної поведінки, — сказала прокурор.

Підозрюваного мали тримати у черкаському ізоляторі, однак у ході розгяду справи з’ясувалося, що є заява працівників СІЗО щодо наявності загрози життю і здоров’ю підозрюваного у межах цієї установи, в тому числі від інших затриманих по справі, тому місцем утримання було визначено ізолятор тимчасового утримання номер 1.

– Я не переховувався, я пересувався на своєму авто, жив зі своєю дружиною, працював. Якби я хотів переховуватися, то було б менше шансів, що мене знайшли б, — сказав Недибалюк.

Зрештою, апеляційну скаргу адвоката залишили без задоволення і залишили міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів. Тобто він залишиться під вартою до 10 червня.

Прочитайте ще:

Залиште коментар