Після канікул учні Черкаської гімназії №9 побачать оновлені класи та кабінети

Після канікул учні Черкаської гімназії №9 побачать оновлені класи та кабінети

Уже із понеділка на учнів Черкаської міської гімназії №9 імені О.М.Луценка чекають приємні зміни у навчанні. Мова йде про перелаштування певних класів на лабораторії, осучаснення та оновлення класних приміщень з метою всебічного розвитку, якісного навчання та досягнення високих результатів учнів. 

Директор навчального закладу Ірина Топчій розповіла, завдяки чому школа мала змогу оновити та осучаснити класні приміщення.

“Другу чверть навчального семестру наші учні  розпочнуть у нових кабінетах та із новим якісним обладнанням. Для них це буде сюрпризом. Надзвичайно приємно, що  школа має можливість змінюватися та удосконалюватися технічно. Нам допомогло те, що ми потрапили у цікавий проект, який відкриває нам надзвичайні можливості. Сьогодні ви побачите кабінети, які ми оновили:  кабінет хімії, фізики  та біології. Наголошу, що це лише початок у своренні сучасних кабінетів-лабораторій”, — зазначила Ірина Вікторівна.

Про те, що школа постійно приймає участь у низці пілотних проектів відмітив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

 

“9-та гімназія є учасницею низки пілотних проектів, зокрема,  приймала участь у проекті «Нова школа». У цьому навчальному закладі реалізовано успішно проект «Інноваційні школи Черкащини». Фактично, ця школа є підтвердженням того, що сюди дійсно надходять інвестиції в освіту, в знання, в майбутнє”, — зазначив Віталій Володимирович.

Також Віталій Коваль розповів, що таких інноваційних шкіл по області буде 28, усі вони відібрані на конкурсній основі.

“Уже зараз на понад 30 мільйонів гривень закуплено сучасного обладнання. За часи незалежності в освітню галузь на Черкащині вперше вкладенні такі інвестиції. Також хочу наголосити, що уже проведена робота із  Черкаським державнихм технологічним університетом. Там здійснюються роботи із робототехнікою, йде підготовка спеціалістів. Все це робиться для того, щоб діти, по закінченню такої школи, мали змогу успішно вступити у вищі навчальні  заклади та  розвивали свої навички”, — відмітив перший заступник очільника області.

Отож, для того, щоб  показати, що нового, інноваційного, сучасного є у школі для представників влади області, міста та журналістів провели екскурсію шкільними кабінетами.

Класи для кадетів та паняночок
DSC01138

Перш ніж розповідати про інновації початкових класів, нагадаємо, що гімназія бере участь у проекті впровадження початкової освіти. Пригадаємо також, що попередньо ми писали про шкільну реформу, а саме про те, що буде створено сто пілотних шкіл, у яких буде запроваджена нова програма викладання. Поступово на таке навчання будуть переходити усі школи країни.

Отож, починаємо знайомство із інноваційними початковими класами. Першим класом, у який нас запрошують, є кадетський клас. У ньому навчаються лише хлопчики. Першою інновацією тут є розміщення парт.

«Прощання із традиційним способом розташування парт є хорошою інновацією. Діти не повинні постійно щоуроку бачити спини своїх однокласників, тому парти тут розміщенні саме таким способом», — зауважує Ірина Топчій.

DSC01114

На цьому новинки не закінчуються. Як нам розповідає директор школи, кожен тиждень навчання починається із «зустрічі». Протягом 30 хвилин перша вчителька спілкується із своїм класом на тему, яка буде наскрізною протягом п’яти робочих днів. Таке спілкування може проходити  на килимку,  на вулиці або у інших місцях.

Далі крокуємо до рожевої кімнати паняночок. Оформлення цього класного приміщення ненабагато відрізняється від попереднього. Тут перша вчителька уже підготувалася до першого робочого дня після канікул і ми маємо нагоду подивитися, як триває підготовка до «зустрічі». Тема наступного тижня для дівчаток буде «Гра».

Невід’ємною складовою у цих класах є технічне забезпечення, за допомогою якого вчитель може повністю реалізувати свої задуми.

DSC01152

DSC01147

Клас хімії для того, щоб справді хімічити
DSC01161

Одним із класів-лабораторій, які нам презентували — хімічний клас. За допомогою технічного оформлення учні мають змогу детально дивитися, які процеси відбуваються під час дослідів. До речі, за допомогою хімічного обладнання учні мають можливість проводити до 20 дослідів. Хоча, як зазначає вчителька хімії, кількість досліджень можна регулювати, цим самим, доносячи до учнів нову інформацію та розвиваючи у них пізнавальні нахили.

DSC01163

Один клас — три лабораторії

DSC01179

Осучаснений і фізичний клас 9-тої гімназії. У цьому класі розміщено відразу три лабораторії: віртуальна, реальна, цифрова.

Що стосується реальної, то це все те, що знаходиться у ящичках на парті кожної дитини. Також учні мають змогу у будь-який час прийти і під керівництвом учителя чи лаборанта взяти прилад, аби виконати на ньому роботу. Величезний плюс у полегшенні роботи вчителя несе інтерактивна дошка. Оскільки перш ніж працювати із приладами, учні повинні ознайомитися із інструкцією, у цьому вона їм допомагає. Також дошка слугує і перевіркою засвоєних знань у вигляді тестування. Це допомагає учителю зекономити час та продуктивно провести урок.

DSC01188

Ще одним таким інноваційним моментом є те, що у цьому класі є новітній пристрій, який поєднує у собі безліч функцій, наприклад, вимірювання температури, вологості, тиску. Також за допомогою цього пристрою можна переглядати, як змінюються показники, роблячи за цією інформацією певні висновки.

Клас із новими моделями комп’ютерів
DSC01170

Повністю оновити цей комп’ютерний клас вдалося за допомогою системи інноваційних системних заходів, яка діє у місті, а також за фінансової підтримки обласної влади. Комп’ютери, які тут розміщенні, є повністю сучасними, новими, а, найголовніше, мають ліцензоване програмне забезпечення.

Також під час екскурсії до цього класу представники області зазначили, що 9-та гімназія — це одна із шкіл міста, яка має такий високий рівень комп’ютерного забезпечення.

 

Не просто бачити, а і самим будувати

DSC01190

Саме тут, на базі цієї школи втілився у життя ще один інноваційний проект, відповідників якому покищо немає. Мова іде про «ЛЄГО-архітектуру». Вчитель навчального закладу Андрій Стецюк розповідає, що використовувати таку технологію можна на уроках історії. Зокрема, у плаланах вчителя під час вивчення доби Київської Русі дати завдання учням  побудувати певну архітектурну споруду. А от уже щодо подальших планів, то планується розробка архітектурних визначних споруд міста, наприклад, Палацу одруження, чи інших відомих об’єктів.

Також присутнім  пояснили, як за допомогою технічних засобів можна оцінити швидко та,  головне, об’єктивно учня. Для цього потрібно лише мати бажання вчителя розробляти різні методики та доступ до Інтернету, оскільки тестування проходить електронно.

DSC01198

Відмітимо, що показали нам і клас робототехніки. На сьогодні команди активно готуються до наступного конкурсу, на якому продемонструють свої вміння та навички.

DSC01213

Отож, всі ці інновації зможуть побачити школярі уже в понеділок наступного тижня. Директор гімназії переконує, що всі ці новітні технології покликані для кращої підготовки учнів, їхнього грунтовного навчання та всебічного розвитку. Залишається лише сподіватися, що учні скористаються цим шкільними надбаннями, почерпнуть нові знання та будуть всебічно розвиватися.

 

 

Залиште коментар