Півсотні ветеранів АТО вимагали від обласного керівництва надати їм землю

Півсотні ветеранів АТО вимагали від обласного керівництва надати їм землю

13 липня до головного управління Держгеокадастру у Черкаській області приїхали учасники бойових дій з Тальнівського, Звенигородського Христинівського та інших районів Черкащини. Всього близько 50 осіб. Їх вимога проста – надання обіцяної землі учасникам АТО, пише Вісті Черкащини. 

У захисників України всі необхідні документи є. Більше того, знаходяться вони у Держгеокадастрі. Власне, земельні чиновники підтверджують, що вказана земля не обтяжена умовами – вільна. Виникає питання: То чому деякі учасники АТО понад два роки чекають на неї. Серед них мама загиблого в Іловайському котлі Віталія Малиша з Павлівки Першої Тальнівського району. Пройшовши всі поневіряння, Ганна Василівна понад місяць чекає підпису обласного начальника Держгеокадастру! І не лише вона…

– Атовцям надсилають відписки, що землі обтяжені умовами. Дехто з них скаржиться на підроблення документів, інші підозрюють, що в головному управління Держгеокадастру у Черкаській області процвітає корупція. А мені нічого розказувати не потрібно, я бачу, як вони працюють уже не перший рік і що творять із землею, – говорить Михайло Алтунін – правозахисник з Тальнівщини.

– Коли ми під’їхали до Держгеокадастру, на нас там уже чекали силовики. «Для профілактики» вони підійшли до Веселокутського сільського голови Павла Козаченка, який приїхав разом з нами, розпитати, які вимоги і чи не будемо застосовувати силу. Та ми й не збиралися. Але вже тоді стало зрозумілим, що учасники акції марно сподівалися на зустріч з виконуючою обов’язки начальника головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольгою Залогою, в якої, до речі, цього дня був прийомний день, та головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком, – розповідає один із організаторів поїздки, голова спілки учасників та ветеранів АТО Тальнівського району Василь Данилюк.

Попри це, учасників акції таки прийняв перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Тарас Молочко. Він на посаді працює недавно, тому каже ще не встиг у всьому розібратися. Потім учасників АТО вислухав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Вирішили, що тиждень часу для працівників Держгеокадастру достатньо для усунення недоліків, зробити виправлення і в п’ятницю провести вже зустріч з головами усіх районних спілок учасників АТО Черкаської області.

Зауважимо, коли верстався номер, 18 липня у залі Тальнівської районної ради відбулася перша в районі зустріч першого заступника начальника головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Тараса Молочка з АТОвцями, сільськими головами та активістами. У тальнівців назбиралося дуже багато питань. Поспілкувавшись, Тарас Вікторович запропонував перебратися до районного відділу Держгеокадастру, де і продовжив прийом громадян.

Залиште коментар