По-справжньому тепло на Черкащині стане у квітні

По-справжньому тепло на Черкащині стане у квітні

Цьогорічний квітень на Черкащині прогнозується теплим. За чисельним прогнозом Українського гідрометцентру, середньомісячна температура очікується 10,2° за норми 8,7°. Про це повідомляють у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

За попередніми оцінками, найтеплішою буде друга декада місяця, а всередині третьої декади ще можливі слабкі заморозки. Перехід середньодобової температури через +8º, з яким пов’язується завершення опалювального сезону, можливий вже 2-4.04. Проте в подальшому температурний фон коливатиметься. Кожної декади місяця вірогідний вихід південного циклону зі значними дощами, що може заважати проведенню весняної сівби.

Квітень – це пора тепла і фарб, а ще саме в цей період весна набирає сили, місяць найбільш інтенсивного наростання тепла. Квітневі промені будять землю, наступає час напруженої роботи у полі, в саду, на городі. Хоча заморозки у квітні – явище звичайне, однак вони часто несуть небезпеку для вегетуючих теплолюбних рослин. Грози можливі вже на початку місяця.

Середньомісячна температура повітря квітня складає +9°, впродовж місяця вона інтенсивно зростає від +5° до +12°. Абсолютний максимум +31° відмічався 31.04.2012 р., абсолютний мінімум -16° – у далекому 1931 р.

Максимальна кількість опадів за добу зафіксована у 1966 р. у м. Каневі – 46 мм, що відповідає цілій місячній нормі. Найбільше забезпечена опадами третя декада місяця, найбільш суха – перша.

 

Залиште коментар