Погода на Черкащині сприяє росту озимини

Погода на Черкащині сприяє росту озимини

У цьому році зима на Черкащину увірвалась незвично рано, принісши із собою основні атрибути – морози та сніг. Не бракувало і відлиг. За попередній період мінімальна температура повітря 3 грудня становила 20° морозу, максимальна температура 4 грудня 5° тепла.

Найбільша висота снігу в області теж спостерігалася на початку грудня і становила 22 см в центральних районах області. В період відлиг спостерігався і дощ. Грунт слабко зцементований, подекуди відтавав повністю, і талі води добре ним поглиналися, насичуючи вологою.

За такої погоди перезимівля проходить без ускладнень. В період морозів грунт від охолодження захищав сніг і мінімальна температура грунту на глибині вузла кущіння озимих культур нижче 5° морозу не опускалася, не створюючи загрозу для перезимівлі.

Відлиг хоч і було багато, але рівень температури не дозволив рослинам відновити вегетацію. Але ж більша частина зими ще попереду, і стан посівів в значній залежності від погодних катаклізмів.

За прогнозом синоптиків, в найближчі 10 днів характер погоди на Черкащині залишиться мінливим, проте без загрози для зимуючих культур.

Після потепління з невеликими опадами у вигляді мокрого снігу та дощу, 11-12 грудня очікуються чергові снігопади, а за ними незначне похолодання.

Про це повідомляють у Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар