Поки триватиме судова тяганина, в місті зупинено фінансування соціально важливих питань, – Бондаренко

Поки триватиме судова тяганина, в місті зупинено фінансування соціально важливих питань, – Бондаренко

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко ще раз тезово розповів про ганебну ухвалу судді Черкаського окружного адміністративного суду Паламара, який призупинив дію низки важливих рішень, які були прийняті депутатами, та подальші дії міської влади. Про це мер написав на своїй сторінці у “Facebook“.

1. Процедура оскарження та зупинки дії рішення міської ради про міський бюджет можлива лише у законний спосіб. Як передбачає стаття 122 Бюджетного Кодексу, в частині трансфертів призупинити дію рішення з одночасним поданням до суду може лише голова ОДА. Тому суддя Паламар не мав права цього робити.

2. Суддя виніс ухвалу, в якій фактично визнав, що позачергова сесія у Каневі була нелегітимною, тому і необхідно зупинити дію прийнятих там рішень. Тоді чому він зупинив дію лише вибіркових рішень, а не всіх?

3. Основний акцент було нанесено на рішення, призупинка дії яких створить соціальну напругу в Черкасах. Поки триватиме судова тяганина в місті зупинено фінансування: соціальних виплат по пільгам та субсидіями, дитячим коштам, на межі зриву – закупівля ліків для важких хворих, придбання сучасного медичного обладнання, поточний та капітальний ремонти вулиць, зимове утримання доріг, оновлення тролейбусного парку, виплата заробітних плат працівникам комунальних підприємств, погашення кредиту ЄБРР КП “Черкаситеплокомуненерго”, а ще – підготовка шкіл та садочків до опалювального сезону.

4. Відзначу, що згідно з вказаним рішенням про міський бюджет, вже відбулось фінансування, яке відмінити неможливо. Оскільки сім’ї загиблих учасників АТО, категорійні верстви населення, серед яких – матері, інваліди, малозабезпечені, сироти – вже отримали гарантовані Законом виплати. Аналогічна ситуація – зі школами, яким профінансовано придбання обладнання, меблів у рамках державної програми “Нова українська школа”. Це – прецедент для всієї України щодо зупинки ухвалою суду рішення по бюджету, яку фактично виконати неможливо.

5. Черкаська міська рада подала апеляцію в Київський апеляційний суд на скасування ухвали судді Черкаського окружного адміністративного суду Паламара.

Залиште коментар