Понад 220 свиней знищено через африканську чуму на Чорнобаївщині

Понад 220 свиней знищено через африканську чуму на Чорнобаївщині

На апаратній у голови Чорнобаївської райдержадміністрації говорили про африканську чуму свиней. Про це повідомляють у відділі організаційної роботи, інформаційної діяльності та звернень громадян апарату райдержадміністрації.

Про те, як відбувається виконання Плану заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней на території району, доповів в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Чорнобаївському районі Василь Катеруша.

– В районі триває боротьба зі спалахом африканської чуми свиней. Встановлено зони захисту у радiусi 3 км від епізоотичного вогнища, встановлено карантинні пости з дезбар’єрами, проведено облік наявного свинопоголів’я та клінічне обстеження свиней, попереджено власників свиней про заборону продажу, переміщення, переорано об’їздні шляхи, які ведуть із цієї зони ризику. Проводиться подальше знищення свинопоголів’я, дезінфекція приміщень, де утримувалися свині, подвір’я домоволодіннь піддаються дезінфекції розчином каустичної соди. Протидіючи хворобі вже знищено 199 тварин по селу Велика Бурімка та 24 в Лящівці.

– Керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств з розумінням поставились до виконання заходів по ліквідації спалаху чуми і допомагають всіма засобами, – наголосив голова Чорнобаївської РДА Сергій Джоболда, – до середи необхідно провести повне вилучення поголів’я свиней в зоні захисту. На сьогодні голови сільських рад сіл Велика Бурімка та Лящівка вже готові провести сесії сільських рад та розпочати виплату компенсації за вилучених тварин.

Прочитайте ще:

Залиште коментар