Понад сотню полотен із передової виставили в Черкаському художньому музеї (фото)

Понад сотню полотен із передової виставили в Черкаському художньому музеї (фото)

Виставку робіт українського живописця Сергія Пущенка під назвою «Портрети добровольців на війні» презентували сьогодні в стінах обласного художнього музею. Понад сотні полотен розповідають про обличчя сучасної війни. Побачити їх можна до 12-ого березня. Про це інформують на офіційному сайті “Черкаської міської ради”.

На картинах зображені бійці п’ятого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу «Правого сектора» та п’ятого окремого батальйону Української добровольчої армії. Над їхнім створенням митець, який і сам був на фронті, працював майже два роки – з травня 2015 до квітня 2017 року. Писав полотна просто на передовій на Сході та на базі цих батальйонів. 56 картин автор намалював олійними фарбами, ще 54 – графічними матеріалами.
Як згадує сам митець, кожен із портретів він створював усього за один сеанс, і тільки три з них допрацьовував наступного дня. Своїх героїв писав із натури. В експозиції можна побачити людей різного віку – як молодих хлопців, так і більш старших чоловіків, та людей різних професій. Утім, між ними є багато спільного – це прагнення бачити Україну незалежною і сильною державою.
“Ця виставка, насамперед, об’єднує нас в тому, що ми всі одностайні й небайдужі до подій у нашому в суспільстві, – сказав під час відкриття виставки художник Сергій Пущенко. – Мабуть багатьом із нас відомий вислів: «Коли гримлять гармати, то музи мовчать». Натомість батальйон продемонстрував, що в українському добробаті не мовчать ні гармати, ні музи…”
На зворотній стороні кожного полотна воїни-добровольці залишили написи – власні мотивації до життя та до дії, їхні побажання.
Серед тих, хто одним із перших побачив полотна художника-добровольця, став і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. 
“Для нашого міста неабияка честь приймати таку виставку. Її перш за все мають відвідати наші школярі й студенти, аби вони побачили, що таке війна й подивилися в очі людям, які захищають нашу Батьківщину, – говорить мер. – Україна була, є і буде! Україна непереможна, допоки такі люди серед нас. Низький уклін усім воїнам і добровольцям, які стали на захист рідної землі, волонтерам, які з перших хвилин агресії допомагають боронити нашу країну”.
Під час відкриття виставки «Портрети добровольців на війні» відбулося нагородження бійців та волонтерів.
За значний особистий внесок у розвиток української державності очільник області Юрій Ткаченко нагородив відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» Юрія Громового, ще чотирьом добровольцям – Роману Катку, Дмитру Герасімову, Славомиру Глущенку та Володимиру Нагирняку вручив ювілейны відзнаки «Холодний Яр».
Крім того, полковник Андрій Тімофеєв відзначив медалями ще сімох воїнів та кількох волонтерів.
До слова, Черкаси – не перше місто, де експонується виставка. Досі з цим проектом мали змогу познайомитись жителі Рівного, Івано-Франківська, Львова.
Самі ж бійці, які долучилися до відкриття виставки, кажуть: у цих робота бачать незламність та силу духу.

Прочитайте ще:

Залиште коментар