Посадовців ДМС Черкаської області затримали за корупцію і наркобізнес

Посадовців ДМС Черкаської області затримали за корупцію і наркобізнес

Нацполіція викрила посадовців Державної міграційної служби на відмиванні грошей і збуті наркотиків. Про це інформує сайт “Голос“.

Так, службовці підрозділів Державної міграційної служби у Києві та в Черкаській області у змові з приватними фірмами створили корупційну мережу, пов’язану з видачою біометричних паспортів. Також затриманих підозрюють у масштабній корупції і наркобізнесі. На даний час вісім осіб затримані в порядку ст. 208 ККУ.

Правоохоронці з’ясували, що окремі співробітники Державної міграційної служби, на яку безпосередньо покладено функції видачі біометричних паспортів, вирішили добряче нажитися на видачі документів.

Користуючись службовим становищем, посадовці певних структурних підрозділів ДМС налагодили корупційні схеми з відмивання грошей з керівниками приватних установ, які займалися прискоренням видачі закордонних паспортів .

Її суть полягала у наступному: за законодавством, щоб отримати біометричний паспорт, громадянин має зареєструватися в електронній черзі, сформувати необхідний пакет документів у підрозділі ДМС та офіційно оплатити квитанцію – 557,32 гривень або 800,32 гривень – залежно від терміну отримання документу.

Викриті посадовці, домовившись попередньо з «партнером» – суб’єктом господарювання – надавали його клієнтам можливість отримати біометричний паспорт в обхід електронної черги у найкоротші строки, однак значно дорожче.

Так, виготовлення документу за 22 робочих дні «коштувало» замовнику 3 тисячі грн, а за 1-2 робочих дні – 11 тисяч грн. Таким чином, службовці не лише отримали незаконні прибутки, а я й штучно створили неабиякі черги для бажаючих отримати біометричний паспорт у підрозділах міграційної служби. Як результат – бюджет держави недоотримав сотні тисяч гривень.

За дорученням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Департаментом внутрішньої безпеки НПУ було проведено низку оперативних заходів щодо викриття корумпованих службовців.

За матеріалами ДВБ НПУ у липні 2017 року Головним слідчим управлінням, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури, розпочато кримінальне провадження за фактами одержання неправомірної вигоди та незаконного збагачення працівниками ДМС України.

Оперативниками внутрішньої безпеки було встановлено причетність до злочинних схем окремих керівників територіальних підрозділів ДМС у Києві та Черкаській області, де змовники організували найбільш масштабну «роботу». Крім того, задокументовано майже 20 суб’єктів підприємницької діяльності, які надавали можливість платоспроможним клієнтам отримати позачергово необхідний документ у відділах міграційної служби.

За час нелегальної «співпраці» з бізнесменами викриті посадовці неабияк примножили свої статки. Зокрема начальник одного з відділів ДМС у Києві, працюючи на займаній посаді менше року, придбав собі автомобіль преміум-класу.

Варто зазначити, що цього ж посадовця та його спільника – посередника з клієнтами – оперативники внутрішньої безпеки НПУ викрили у причетності до виготовлення, зберігання і збуту наркотиків різних видів.

Зібравши достатньо доказової бази щодо протиправних дій фігурантів корупційної мережі, працівники Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління НПУ та Генеральної прокуратури України провели санкціоновані обшуки у службових кабінетах та за місцем мешкання посадовців ДМС, а також – за адресами розташування викритих підприємств.

Під час заходів вилучено доказову документацію, чорнові записи та грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності. Вісім осіб затримано в порядку ст.208 КПК України.

На теперішній час тривають заходи щодо встановлення причетності інших працівників ДМС до корупційних схем та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар