Посуха на Черкащині ставить під питання майбутній урожай

Посуха на Черкащині ставить під питання майбутній урожай

Цього року найгірша ситуація в державі з посівною озимини склалася на Черкащині. Адже, саме наша область є епіцентром посухи. Якщо в Україні посуха охопила не більше 20 % території, то на Черкащині – близько 80 %.

Про це інформує директор обласного гідрометеоцентру Віталій Постригань.

В орному шарі грунту вологи менше 10 мм, а на половині сільгоспугідь навіть менше 5 мм – біологічного мінімуму для проростання насіння.

Найгірша ситуація у Смілянському та Черкаському районах, звідки й поширилась засуха та вже зберігається упродовж 140(!!!) діб, при 80-90(!) діб на решті площ.
Хоч тривале бездощів’я у літньо-осінній період в останні роки не рідкість, а ґрунтова засуха спостерігалась в 7 із 10 останніх років, така тривала сухість грунту спостерігається вперше.

За спостереженнями агрометеорологів області, озима пшениця на площах засіяних до початку жовтня зараз знаходиться лише у фазах проростання зерна – сходи. Це при тому, що на цей час повинно розпочатись кущіння. Тож ситуація аномальна, а значить і її наслідки передбачити складно. З очікуваним похолоданням, вегетація озимих може припинитися вже в кінці жовтня і стан посівів до весни навряд чи зміниться. Більш оптимістичними прогнози будуть в разі теплої та сніжної зими.

За прогнозом, в наступні 7 діб характер погоди не зміниться. Утримається малохмарна, без опадів погода. На фоні великих добових коливань температури (від +3+5º вночі до +16+18º вдень) вночі та вранці можливі тумани.

Зниження температури на 3-6° очікується 27-28 жовтня.

Залиште коментар