Повідомлено про підозру в державній зраді та колабораційній діяльності двом жителям східних регіонів України

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Луганської та Донецької областей у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки України – колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України) та державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). За даними слідства, 39-річна жителька Луганщини після збройного захоплення російськими окупантами смт Троїцьке Сватівського району Луганської області добровільно погодилася на співпрацю з ворогом та обійняла посаду «начальника отдела по вопросам государственной гражданской службы и кадров» в незаконно створеному органі влади «администрации троицкого района луганской народной республики».

Згодом жінка, виконуючи якісно свої обов’язки та вказівки окупантів,  була підвищена на посаді та призначена «начальником управления» в незаконному органі влади «троицком районном управлении юстиции министерства юстиции луганской народной республики».

Ще один громадянин України – 62-річний житель Донеччини, підозрюваний у державній зраді, добровільно погодився обійняти посаду «директора департамента территориального развития министерства строительства и жилищно-комунального хозяйства днр».

Наразі обоє підозрюваних продовжують працювати в незаконно створених органах влади на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей, таким чином сприяючи представникам країни-агресора та посилюючи заходи тимчасової окупації. Стосовно вказаних осіб тривають розшукові дії.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальних провадженнях здійснюють співробітники УСБУ в Черкаській області.

Довідково: санкцією ч. 5 ст. 111-1 КК передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої;

санкцією ч. 2 ст. 111 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

Залиште коментар