Працівники школи-інтернату боротимуться проти закриття закладу

Працівники школи-інтернату боротимуться проти закриття закладу

Болюче питання закриття Смілянської спеціальної школи-інтернату гаряче обговорювалося на вчорашніх загальних зборах колективу закладу. Вчителі, вихователі, технічний персонал та батьки аргументовано відстоювали право своєї школи на існування. Про це повідомляє кореспондент онлайн-видання Сміла.ua.

Із недовірою учасники зібрання зустріли черкаських гостей – начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валерія Данилевського та його заступника Оксану Сімушіну.

Навіщо потрібно закривати інтернат та що чекає на дітей і педагогів – це найперше хвилювало людей.
Пан Данилевський почав здалеку і пояснював причини закриття школи недостатньою кількістю дітей у закладі, відсутністю коштів та невизначеністю перспектив розвитку інтернату.

– У вас перебуває сто вісім дітей. Із них чотирнадцять – із інших районів області. Всі інші діти – зі Сміли та Смілянського району. Ваша школа є обласним комунальним закладом. І логічно, що він не може виконувати невластиву йому функцію. Тому інтернат має або перейти до міської комунальної власності, або ніхто не буде платити за утримання дітей такі великі гроші… – визнав Валерій Данилевський.
Він запропонував частину учнів перевести до Смілянської загальноосвітньої школи-інтернату, розташованому в мікрорайоні «Богдана», а частину дітей відправити до Михайлівської спеціальної школи-інтернату, що в Кам’янському районі.

Керманич освітян Черкащини пообіцяв працевлаштувати майже всіх із 39 педагогічних працівників інтернату та більшу половину технічних працівників (їх 38 осіб). Причому багатьом із них доведеться працювати за межами Сміли, що незручно для людей.
Однак ні вчителі з вихователями, ні батьки не повірили щедрим обіцянкам обласного керівництва. Люди запитували – а хто ж поклав око на такий ласий шматок нерухомості, яким є інтернат.
Після бурхливої дискусії пані Оксана Сімушіна, нарешті, назвала справжню причину запланованого закриття школи-інтернату – відсутність на його утримання необхідних коштів в обласному бюджеті.

– Утримання однієї дитини в цьому році становитиме дев’яносто три тисячі гривень. Ви уявляєте, які це гроші? В інших спеціальних закладах утримання дітей обходиться значно дешевше – шістдесят чотири тисячі,сімдесят дві…

Утім, доводи обласних чиновників не переконали працівників інтернату. Вони категорично проти закриття рідного закладу.

– Наша вина в тому, що ми довіряли своєму директору. Що ми не переступили через нього і не приїхали до вас. А треба було бити на сполох! Але не знімайте вини із себе. Кілька років ви чекали від нашого директора щось, а він вам нічого. І в тому, що ми дійшли до такої безодні, мабуть і ваша вина. Дайте нам шанс! – звернулася до черкаського начальства одна із педагогів.

Її підтримала переважна більшість колективу. На адресу директора школи-інтернату Івана Ліпінського прозвучала нищівна критика. Його звинуватили в тому, що він не відстоював інтереси свого навчального закладу і свого колективу.

Гаряча дискусія допомогла вихлюпнути емоції, але остаточне слово залишається за депутатами обласної ради. На найближчій сесії вони розглянуть це питання і приймуть рішення.
Яке саме – дізнаємося вже найближчим часом.

 

Залиште коментар