Психологи Черкаського національного порадили батькам, як протистояти «групам смерті»

Психологи Черкаського національного порадили батькам, як протистояти «групам смерті»

У прямому ефірі обласного радіо «Рось» психологи Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького розповідали про те, як уникнути впливу на підлітків суїцидальних груп у соцмережах, повідомляє сайт ЧНУ.

Кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри загальної педагогіки і психології Інна Лук’янець зробила акцент на особливостях підліткового віку, на схильності у цей час до навіювання, зниження авторитету батьків та посилення впливу однолітків. Кандидат психологічних наук, доцент Сабіна Раджабова розповіла, як виявити дітей, що вступили в «групи смерті»: за характерними ушкодженнями на шкірі, заставками в соцмережах, постійним бажанням слухати депресивну музику та втомою від недосипання.

Рідним радили відразу звертатися у кіберполіцію та до професійних психологів, якщо діти вже потрапили в таку залежність. Фахівці ЧНУ розповіли батькам, що робити, щоб уникнути проблем із підлітками. За їх словами, слід прислухатися до своїх дітей, перейматися їхніми проблемами та інтересами, намагатися їх поділяти, обговорювати з дітьми проблемні ситуації та встановлювати емоційний контакт, проводячи більше часу разом.

Науковці сподіваються, що поради будуть корисними для всіх, хто має дітей-підлітків, та готові й надалі обговорювати з радіослухачами болючі проблеми сьогодення.

Прочитайте ще:

Залиште коментар