Письменниця родом з Черкас відкрила український стенд на Salon du Livre

Письменниця родом з Черкас відкрила український стенд на Salon du Livre

На щорічному Міжнародному книжковому ярмарку Salon du Livre у Парижі вперше за чотири роки відкрився український стенд. Про це розповіла відома українська письменниця родом з Черкас Ірена Карпа, яка стала одним з його організаторів.
“Український стенд на Salon du Livre відкрився. Після чотирирічної паузи, завдяки розумінню, роботі і фінансовій підтримці МЗС ми отримали на це левову частку бюджету. Хай живе культурна дипломатія України! ”, – радіє Карпа.
Принагідно письменниця висловила вдячність партнерам, які допомогли у оформленні виставки та висвітленні болючих питань українських митців, що постраждали внаслідок окупації частини українських територій:
«Франко-українська компанія MAINO забезпечила не тільки красу на стенді (витинанки, архітектурна і дизайнерська концепція) а ще й підтримала переклад антології літератури Донбасу, книгу оповідань Сенцова».
«Концепція тапасів (блюд), що представляли би кожен куток України – від Донбасу до Полтави, від Львова до Криму – моя. Коли звідусіль виженуть, піду в весільні ресторатори», – жартує відома письменниця. «Зі смішного – пані Наталю Шеремету, що робила нам кейтеринг, кликала до себе накривати на столи за всі гроші Росія, – продовжує Карпа тему «кулінарного аспекту». – Вона відмовилася, і там усі лишилися голодні: російський стенд велииикий і голий. А наш – малий, стильний і смачний». При цьому письменниця знову жартує, інтригуючи тим, що гостей українського стенду пригощали ще й секретною розробкою – «нано-салом»…
Натомість, віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, оцінюючи вклад черкащанки у організацію українського стенду книжкового ярмарку в Парижі, був максимально серйозним:
«Можна випхатись на трибуну чергового мітингу або штовхнути грізний спіч в ефірі чергового ток-шоу в стилі: «держава повинна», «держава зобов‘язана», «держава нічого не робить…»
А можна просто мати шикарну ідею і тихо, без зайвого пафосу і потрясінь її реалізувати. І за мінімальної (але важливої) допомоги держави зробити фурор на одному з найважливіших культурно-мистецьких майданчиків світу! 
Український стенд на Salon du Livre у Парижі відкрився завдяки Вашій, Ірена Карпа, енергії, завзяттю і небайдужості». 

Прочитайте ще:

Залиште коментар