Радіаційний фон у Черкасах в межах норми

Радіаційний фон у Черкасах в межах норми

За регламентом спостережень, які проводить метеостанція у м. Черкаси Черкаського обласного центру з гідрометеорології, визначаються такі показники радіоактивного забруднення приземної атмосфери:

– сумарна бета активність випадінь;
– вміст цезію 137 і стронцію 90 в атмосферних випадіннях;
– радіаційний фон (потужність експозиційної дози гамма – випромінювання, далі по тексту ПЕД).

Результати багаторічних спостережень показують, що радіаційний фон приземного шару атмосфери утворюється внаслідок дії цезію 137 і стронцію 90 Чорнобильського походження та природних радіонуклідів. В 2016 році сумарні радіоактивні випади з атмосфери становили в середньому за місяць 39,6 Бк/м2. При цьому вміст в цих випадах цезію 137 дорівнював в середньому 0,3 Бк/м2, а стронцію 90 – 0,1 Бк/м2. Тобто, радіоактивність атмосфери у м. Черкаси визначають переважно природні радіонукліди.

Загальна кількість радіоактивних аерозолів, що випали з атмосфери на поверхню землі (на один м2) у лютому 2017 року становила 35,2 Бк/м2, без суттєвих змін у порівнянні з минулим місяцем.

Діапазон добових значень щільності бета-активних випадів з атмосфери знаходився в межах 0,6–1,8 Бк/м2 за добу. Середньодобова щільність радіоактивних випадів становила 1,3 Бк/м2. В порівнянні з минулим місяцем без суттєвих змін. Високим рівнем радіоактивного забруднення вважається щільність радіоактивних випадів за добу, що перевищують 110 Бк/м2 по результатах першого виміру після відбору.

Впродовж березня 2017 року ПЕД знаходилась в межах 10-15 мкР/год, при середньому значенні за місяць 11,9 мкР/год, без суттєвих змін в порівнянні з попереднім місяцем та березнем минулого року. Контрольний рівень природного гамма фону (ПЕД) становить 25 мкР/год.

Прочитайте ще:

Залиште коментар