Рівень доступності для людей з інвалідністю у Черкасах – вище середнього

Рівень доступності для людей з інвалідністю у Черкасах – вище середнього

Міський голова Анатолій Бондаренко провів зустріч із співзасновником проекту «Доступно.UA» Дмитром Щербатюком. У Черкасах досліджували заклади та інфраструктуру на доступність для людей із інвалідністю. Це вже четверте місто в Україні, де провели таку інспекцію.

– Проект «Доступно.UA» ставить за мету створення тренду доступності й комфортного простору в нашій державі, нормалізацію інвалідності та мотивувати людей до активного життя, – розповів Дмитро Щербатюк. – Люди з інвалідністю повинні мати всі умови, аби інтегруватися в суспільстві, а не сидіти в оселі. Цих людей не потрібно жаліти. Потрібно врахувати їхні потреби. Ми хочемо, аби в них були можливості для того, щоб вийти з дому, гуляти містом, реалізувати себе й можливо навіть зробити такий внесок для суспільства, який ніхто не очікував.

За його словами, їхня організація існує з 2015 року. Нині у партнерстві з Посольством Великої Британії напрацьовують веб-ресурс із картою доступності. А з Посольством Королівства Нідерландів в Україні готують рейтинг доступності українських міст.

– Ми оцінюватимемо міста, в яких проживає від 100-150 тисяч осіб, – розповів Дмитро Щербатюк. – Черкаси наразі можемо оцінити як вище середнього. Звісно, ще є над чим працювати, але є і зрушення. Тут наявні пониження тротуарів, низькопідлоговий транспорт. На жаль, не побачили тактильної плитки, а от нова бруківка на тротуарах дуже зручна й має гарний вигляд.

Анатолій Бондаренко, вислухавши під час розмови всі пропозиції, відзначив, що в нових проектах із будівництва враховуватимуть потреби людей із інвалідністю та приділятимуть увагу безбар’єрності закладів.

Про це повідомляють у Черкаській міській раді.

Залиште коментар