Рівень зайнятості населення на Черкащині становить більше 56 %

Рівень зайнятості населення на Черкащині становить більше 56 %

Чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення відбулося у Федерації профспілок області. Зокрема, йшлося про те, що рівень зайнятості населення на Черкащині становить трохи більше 50 %.

Про це йдеться у повідомлення прес-служби Черкаського обласного центру зайнятості.

Захід проводив голова Федерації профспілок області, заступник голови координаційного комітету Петро Шевченко за участю членів відповідного комітету, які на паритетних основах представляють владу, роботодавців та профспілки. Серед них: директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, директори Департаментів соціального захисту населення та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Руслан Чикало і Роман Карманнік, начальник управління Держапраці в області Олена Лазарєва, представники обласного об’єднання організацій роботодавців, обласної служби зайнятості та галузевих профспілок області.

«Питання зайнятості населення завжди є актуальними на Черкащині. Оскільки забезпечення гідних умов праці є запорукою як економічної та і соціальної стабільності в регіоні, достойного рівня життя наших громадян. Порівняно з попередніми роками область зміцнила свої позиції щодо рівня зайнятості населення. На цей час рівень зайнятості населення у віці 15-70 років становить 56,7 %», – відзначив голова Федерації профспілок області Петро Шевченко.

Водночас він наголосив, що існує ряд питань, які потребують нагального вирішення на обласному рівні.

Основні зусилля обласної служби зайнятості полягають в сприянні працевлаштуванню пошукачів роботи та забезпеченні роботодавців кваліфікованими кадрами. Минулого року понад 6,9 тис роботодавців  співпрацювали з центрами зайнятості щодо підбору працівників.

Аналізуючи ситуацію на ринку праці Черкащини, директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко відзначив, що протягом 2017 року послугами обласної служби скористалися 56,6 тис безробітних, що на 11,1 % менше, ніж у 2016 році (по Україні – на 10,4 %). Загалом у минулому році надійшло майже 37 тис вакансій, з яких понад 34,2 тис було укомплектовано за сприяння служби зайнятості. Рівень укомплектування в області є одним з найвищих серед регіональних служб зайнятості. Минулого року він становив 91,8 % (по Україні 75,2 %), а термін укомплектування вакансій в області  вдвічі менший, ніж по Україні і становить 5 календарних днів.

Протягом останніх років відбувалося зниження рівня безробіття в області та зростання рівня зайнятості. Так, у 2014 році рівень безробіття становив 10,2 %, у січні-вересні 2017 року – 10%. Відповідно відбулося зростання рівня зайнятості з 56,3% у 2014 році до 56,7 % за підсумками 9-ти місяців минулого року. Особливо це позначилося на ситуації у 2017 році.

 

Прочитайте ще:

Залиште коментар