Рівень злочинності серед неповнолітніх Черкащини знизився на чверть

Рівень злочинності серед неповнолітніх Черкащини знизився на чверть

У прокуратурі Черкаської області 26.04.2018 відбувся брифінг начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури області Валентини Колчіної щодо результатів роботи з питань захисту прав і свобод дітей.

Про результати повідомила прес-служба  прокуратури Черкаської області

На території області проживає понад 203 тисяч дітей, з них понад 17 тисяч – діти пільгової категорії.

Рівень злочинності серед неповнолітніх у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшився на 25,7%. Злочини скоєно 27 дітьми, що на 27 % менше, ніж у минулому році (37).

Задля зменшення росту злочинності прокурорами проведено координаційні заходи, які орієнтувались на коло проблем, що є актуальними для конкретного регіону, організовано спільні наради з працівниками органів профілактики (служби у справах дітей, органи поліції – превенції). Крім того, розроблено графіки проведення профілактичних бесід у закладах освіти, під час яких прокурорами звернуто увагу дітей на покарання за вчинення злочинів, наведено яскраві приклади.

Завдяки належному рівню організації роботи прокурорів під час здійснення процесуального керівництва у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх не допущено незаконного притягнення до відповідальності затримання неповнолітніх, порушення їх конституційних прав під час кримінального переслідування.

Прокурорами забезпечено досудове розслідування у 83 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх. Закінчено досудове розслідування у 51 кримінальному провадженні. За участі прокурорів ухвалено 30 рішень у кримінальних провадженнях стосовно неповнолітніх.

Питання щодо досудового розслідування кримінальних проваджень стосовно неповнолітніх, підтримання державного обвинувачення завжди є актуальними, пріоритетними та перебувають на контролі керівництва прокуратури області.

Також прокурори активно використовували повноваження на захист прав дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства поза межами кримінального судочинства, шляхом звернення до суду з позовними заявами.

Поточного року органами прокуратури області у сфері охорони дитинства внесено 56 позовних заяв на загальну суму понад 11 млн. грн.

Прокурорами виявлялися порушення у сфері організації харчування та дозвілля, оздоровлення дітей, численні порушення при закупівлі товарів і послуг за державні кошти, порушення в бюджетній сфері, збереження й використання майна освітніх закладів.

Внесено 9 позовних заяв про визнання недійсними договорів оренди майна закладів освіти, за якими підлягають поверненню приміщення площею близько 7 тис. кв.м вартістю 2,5 млн. грн.

Крім того, судами розглядаються 4 позовні заяви прокурорів щодо попередження незаконного вибуття із сфери управління освіти майна та землі навчальних закладів вартістю понад 7 млн. грн. площею 6 га.

З метою створення безпечних умов для проведення неповнолітніми дозвілля пред’явлено 3 позови про зобов’язання органів місцевого самоврядування забезпечити належний стан дитячих майданчиків. Внесено 2 позовні заяви про відновлення функціонування навчальних закладів для дітей.

Також до суду скеровано 4 позовні заяви щодо порушень, допущених при закупівлі товарів, робіт і послуг для дітей за державні кошти, за якими підлягають визнанню недійсними угоди на загальну суму понад 3 млн. грн.

За фактами розкрадання бюджетних коштів, порушення прав дітей прокуратурою розпочато 11 кримінальних проваджень.

Реагуючи на порушення прав неповнолітніх при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян прокурорами внесено 15 вказівок, за результатами їх розгляду до дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 посадових осіб органів Національної поліції, пробації, слідчого ізолятора.

 

Залиште коментар