Роботи на найстарішій Буцькій ГЕС у 2017 не відновлюватимуть

Роботи на найстарішій Буцькій ГЕС у 2017 не відновлюватимуть

Цього року ремонтні роботи на найстарішій в Україні Буцькій ГЕС на річці Гірський Тікич не розпочнуться. Про це повідомив заступник директора ТОВ “Гідроресурс-К” Михайло Атаманюк, пише ВІСТІ ЧЕРКАЩИНИ.

“Зараз проходимо експертизу проекту землеустрою. Потім будемо погоджувати проект очистки водосховища, – каже Михайло Григорович.

“Селищна рада Буків виступила замовником проекту, а ми – інвестором. Роботи дуже багато. Треба очистити ставок так, щоби в ньому знову було 400 тисяч метрів кубічних води. У Черкаському водгоспі треба взяти дозвіл на спуск ставка. Потім зміцнити греблю. Лише потім загнати екскаватори й чистити водоймище. Воно заросло неймовірно. Є очерет висотою в 5 метрів. В цьому році ми навряд чи встигнемо зробити всі паперові справи. Тому активні ремонтні роботи на станції й поза нею, ймовірно, розпочнемо наступного року”.

Зараз компанія вибирає собі марку турбін, які будуть застосовані при відновленні Буцької ГЕС. Фахівці стверджують, що знаменитий Буцький каньйон під час відновлювальних робіт ніяк не постраждає.

Тим часом на Юрпільську ГЕС, що розашована нижче за течією річки, сьогодні мають привезти другу турбіну. До відновлення Буцької ГЕС саме Юрпільська буде найпотужнішою на Гірському Тікичі.

Нагадаємо, що Буцьку ГЕС збудували за планом ГОЕЛРо в 1929 році вручну без застосування техніки. Місцеве водосховище не чистили з часів будівництва.

Прочитайте ще:

Залиште коментар