Рятувальники ліквідували пожежу в найвищому православному храмі України

Рятувальники ліквідували пожежу в найвищому православному храмі України

21 березня, на території найвищого православного храму України – Свято-Михайлівському Кафедральному Соборі пройшли тактико-спеціальні навчання з відпрацюванням дій щодо ліквідації пожеж у культових спорудах.

Крім пожежно-рятувальних підрозділів міста Черкаси участь у навчаннях також взяли курсанти навчальної пожежно-рятувальної частини Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Про це повідомили в ДСНС в Черкаській області.

Традиційно навчання були проведені у два етапи, під час теоретичної частини фахівці ДСНС детально ознайомилися із інженерними особливостями будівлі, а також із розташуванням та характеристикою наявних пожежно-профілактичних пристроїв об‘єкту. Важливе значення також мало вивчення під’їзних шляхів для спецтехніки та розташування навколо об‘єкту водних джерел, які можна було б використати під час пожежогасіння.

Найбільш напруженим та насиченим був другий етап навчань, під час якого співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій відпрацювали кілька важливих завдань. Зокрема, чергові караули відпрацювали кілька тактичних схем притаманних бойовим діям під час боротьби із вогнем у церквах, зокрема роботам у задимлених приміщеннях, на висотах, проведення евакуації людей та матеріальних цінностей.

Під час навчань вдалось також перевірити знання щодо дій обслуговуючого персоналу об’єкту на випадок пожежі, оповіщення Служби «101», вміння користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Проведення таких навчань це важлива складова підготовки пожежно-рятувальних підрозділів напередодні Великодня. Такі навчання з практичним відпрацюванням дій під час ліквідації пожеж у культових спорудах зараз проводяться в усіх районах області.

Підбиваючи підсумки, керівник навчань зазначив, що безпосередня присутність рятувальників на об‘єкті дозволяє не лише відпрацювати тактичні схеми розміщення наявних сил та засобів, а й вивчити об‘єкт, що є важливим фактором під час оперативного реагування пожежно-рятувальних підрозділів на можливу надзвичайну подію.

Залиште коментар