Щоб зібрати першокласника до школи, доведеться розкошелитися

Щоб зібрати першокласника до школи, доведеться розкошелитися

Традиційна для останніх тижнів літа справа – готуватися до початку нового навчального року. Батьки часто відкладають цю справу до останнього терміну, і не через безвідповідальність, а якраз навпаки: дитина росте, одяг наперед не купиш, бо можеш не вгадати з розміром, а канцелярське приладдя треба купувати, прислухаючись до порад і вимог педагогів, аби не витрачати зайвого. І все ж таки витратити доведеться чималенько, і цього року ціни ще й зросли.

Проаналізувати повний набір школяра важко, адже є різниця між молодшими школярами і старшими, між дівчатками і хлопчиками і таке інше. Тому зупинимося на традиційному першокласнику, якому треба все купувати «з нуля».

Як правило, одяг для доросліших дітей з об’єктивних причин коштує дорожче. Але довелося спостерігати і абсолютно протилежну картину:  в одному й тому ж магазині шкільний костюм для першокласника коштує 1400-1500 грн., а от для школяра середньої ланки можна купити і за 700-800 грн. Сорочки (по акції, до речі) – від 350 грн. Дівчаткам ще важче: спідничка – 500-600 грн, піджачок так само, сарафанчик – ще 600-700 грн, брючки – 400-500 грн. Навіть блузи для дівчат дорожчі – 450-500 грн. Тепер додаємо взуття: туфлі і для дівчаток, і для хлопців стартують з 700 грн, а переважна більшість запропонованого – від 1400 грн.

Щоправда, це йдеться про «дорогий» магазин з претензією на елітність. Бюджетні магазини і ринок пропонують більш демократичні ціни: костюми для хлопчиків – від 600 грн, для дівчат – 700-800 грн. Ціна залежить ще й від комплектації: іноді костюм продається разом з сорочкою, іноді це традиційний костюм-трійка, тоді він дорожчий, але це виходить дешевше, ніж купувати окремо костюм, окремо сорочку. Іноді окремо купують ще й штани (що цілком зрозуміло з огляду на те, як часто доводиться їх прати), вони коштують 250-350 грн.

Те саме стосується дівчат: іноді шкільний наряд для них містить піджак-спідничку-сарафан або піджак-спідничку-брючки, або ж піджак-спідничку-блузку. Можна придбати навіть чотири речі в одному стилі. Від цього залежить і ціна. Найскромніший варіант – від 600 грн.

Дівчатка взагалі обходяться дорожче: адже треба ще й бантики-заколки, шкарпеточки-колготки, і однієї пари туфель часто теж недостатньо, тому батькам треба розкошелитися ще й на босоніжки.

Бюджетний варіант взуття для школярів – це 300-350 грн для хлопчиків, від 200 до 400 грн для дівчаток.

Додаємо ще спортивний одяг. Спортивні костюми коштують в межах 500-600 грн, кросівки залежно від розміру і фірми-виробника – 350-500 грн.

Отже, в середньому одяг обійдеться в 2300-2500 для першачка і близько 3 000 тисяч для дівчинки-школярки.

Далі – рюкзаки і сумки. Ціни дуже різняться, але за нову річ доведеться викласти не менше 400 грн. Середня ж ціна сягає 700-800 грн, є й дорогі рюкзаки – по півтори тисячі. Тому багато хто шукає шкільні рюкзаки у секонд-хендах: у таких магазинах їх можна придбати в рази дешевше, іноді за 40-50, а буває, що й за 20 гривень.

Часто черкащани купують шкільний одяг та рюкзаки у комісійних магазинах. Тоді це обходиться вдвічі дешевше для покупця, а продавцю принесе хай невеличкий, але прибуток. Тут костюм для хлопчика коштує близько 300 гривень, окремо штани – 50-100 гривень, так само вдвічі дешевше вартує одяг для дівчаток, шкільний рюкзак – 100-200 гривень. Найбільший вибір одягу і взуття саме для молодших школярів, адже діти швидко ростуть і батьки раді продати за невеликі гроші хай не зовсім нові, але в прекрасному стані речі.

Прочитайте ще:

Залиште коментар