“Сезон тиші” незабаром настане на Черкащині

“Сезон тиші” незабаром настане на Черкащині

З першого квітня на Черкащині встановлюється «сезон тиші», інформує Держекоцнспекція України в Черкаській області.

З метою здійснення охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин Черкащини, у період з 1 квітня по 15 червня щорічно встановлюється період тиші.

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов′язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

При цьому зазначені суб′єкти спільно з Міністерством екології та природних ресурсів України, Державним агенством лісових ресурсів України, обласними державними адміністраціями вживають заходів щодо місць розмноження диких тварин та своєчасно інформують населення про правила поведінки, яких необхідно дотримуватися у таких місцях.

У період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою, — пальба, проведення вибухових робіт, фейерверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змгань на транспортних засобах.

Експлуатація гідротехнічних та інших споруд на водних об′єктах, встановлення гідрологічного режиму і режиму водоспоживання та інша діяльність, що впливає чи може вплинути на стан середовища існування диких тварин, повинні здійснюватися з урахуванням вимог охорони тваринного світу, інтересів рибного і мисливського господарства.

Гідромеліоративні роботи та промислове рибальство у місцях, які мають особливе значення для перебування водноболотних птахів та напівводних ссавців (бобри, хохулі тощо) здійснюється за погодженням із органами лісового та мисливського та органами рибного господарства.

Нагадуємо, що за порушення режиму в Сезон тиші передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 КУпАП, розмір штрафу для громадян — від 51 до 85 гривень, для посадових осіб від 85 до 119 гривень.

Залиште коментар