Шестеро мешканців одного дому в Єрках отруїлися чадним газом

Шестеро мешканців одного дому в Єрках отруїлися чадним газом

13 січня, о 22:00 до Служби порятунку “101” Катеринопільського району від диспетчера «швидкої допомоги» надійшло повідомлення про масове отруєння чадним газом  у  селищі Єрки.

Про це повідомила прес-служба ДСНС в Черкаській області.

За отриманою інформацією, каретами швидкої допомоги до  Катеринопільської центральної районної лікарні доставлено шестеро людей, серед яких троє дітей віком від 5 до15 років. Після медичної допомоги 3-х потерпілих жінок 1939, 1943 та 1950 років народження було відправлено додому. Діти були залишені під наглядом лікарів. Станом на 15 січня усі діти були виписані додому.

Як стало відомо, причиною отруєння стало порушення правил експлуатації газового котла в приватному житловому будинку.

Рятувальники обласного Управління ДСНС нагадують, що важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згорає газ. При повному згоранні полум’я має голубувато-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом’яний. Неповне згорання газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який негативно діє на організм людини.

В разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря, розстебнувши одяг, що ускладнює дихання забезпечити вільний доступ чистого повітря до легень. В разі необхідності зробити штучне дихання.

Управління ДСНС України у Черкаській області наголошує, аби уникнути отруєння чадним газом, необхідно:

– регулярно перевіряти наявність тяги в димоході;

– не закривати його заслінкою на ніч;

– не використовувати газові плити для обігріву приміщень;

– частіше провітрювати приміщення, де є газові прилади;

– не заводити двигун автомобіля або іншого механізму при зачинених дверях гаража або боксу.

 

Залиште коментар